کتاب در طلب راه راست

کتاب در طلب راه راست

عنوان: در طلب راه راست
نويسنده: دایانا (معصومه) بیتی
مترجمین: مینا فلاح– ستاره صادقی محمدی– آذین سادات بصیر
ناشر: پژوهشکده باقر ا لعلوم
موضوع کتاب : تأملات یک تازه مسلمان

سخن مترجم

او مسلمان است چون به اسلام عشق مي‌ورزد. مسلمان است چون تسلیم فرمان خداست، چون ندای فرزند عبدالله را که از 1400 سال پیش تا همواره در گوش خلق طنین مي‌اندازد، مي‌شنود. نه تنها مي‌شنود، که بدان گوش جان مي‌سپارد. او مسلمان است چون مي‌داند ابراهیم و اسماعیل و موسی و عیسی به همان خواندند که محمد خواند.

او غربی است. او امریکایی است. نه چشمان مشکی دارد نه کوروشی که بدان فخر فروشد. او از بلاد کفر، ندای ایمان را چه نیکو شنید و چه نیکوتر پذیرفت.

دیانا، تنها 20 سال داشت که حقیقت را دریافت. دوستانش او را طرد کردند، خانواده اش او را عرب زده خواندند، تنها شد... اما بر راه حق پایدار ماند.

و اکنون پس از گذشت بیش از 13 سال او همچنان دلش به حقیقت تازه یافته‌ي خویش آرام است. دیانا مي‌داند که به شکرانه‌ي این موهبت، باید رسالت خویش را به بهترین نحو به انجام رساند. پس بي‌قید و شرط یاری مي‌رساند، به آن‌ها که در تلاطم‌اند و همچون او در پی حقیقت ناب.

دیانا جهت نشر ایده‌هاي اسلامی و آن چه که خود با تدبر و اندیشه بدان رسیده در چند گروه اینترنتی مشغول فعالیت است. و خدا با لطف خود ما را نیز از طریق یکی از همین گروه‌ها با او و با کتابش، با خلاصه‌ای از آن چه در آن خوب اندیشیده است، آشنا کرد.

دیانا از کلورادوی امریکا و ما اینجا در اصفهان، ایران، با یکدیگر هم هدف گشتیم. پس بر آن شدیم تجربیات خالصانه‌ي او را با آن‌ها که در طلب راه راست هستند در میان بگذاریم تا فرصتی باشد برای تدبری دوباره.

در این راستا، پاییز 1385 ترجمه‌ي این کتاب را آغاز کردیم. دیانا ما را هرگز از راهنمایی‌هاي خود بي‌نصیب نگذاشت. او یک دوست خوب بود و همچنان هست.

تاآن اثر خالصانه، همچنان تاثیر گذار بماند، ما نیز تلاش خود را کردیم تا پیام دیانا را بي‌کم و کاست با دوستان دیگر در میان بگذاریم. پس آن چه پیش روست، رساله‌ي یک عالم دینی یا منبع پاسخ گویی به شبهات و سوالات اعتقادی نیست، تنها احساسات و تجربیات یک تازه مسلمان است، بنابر این چناچه نقص یا کاستی یا تناقضی یافتید تنها از روی کم اطلاعی نویسنده است، چنانچه طبیعی است شخصی که تنها چند سال از تشرفش به اسلام مي‌گذرد تا کسب معرفت و دانش کافی راه زیادی در پیش دارد.

بر خود مي‌دانیم از تمامی کسانی که ما را صبورانه و صمیمانه در ترجمه‌ي این کتاب یاری کردند تشکر و قدردانی کنیم. سپاس و قدررانی ویژه‌ي خود را نثار خانواده هایمان مي‌کنیم که مشوق و پشتیبان همیشگی ما بوده اند. همچنین از دوستان خوبمان، خانم‌ها زهرا وفایی و الهه عنایتی به خاطر همکاری‌هاي ارزنده شان متشکریم.

بی‌تردید ترجمه‌ي این کتاب خالی از اشکال نیست. امیدواریم خوانندگان محترم ما را از نظرات و پیشنهادات خود بي‌نصیب نگذارند.
درباره‌ی نویسنده

دیانا (معصومه) بیتی در خانواده‌ای مسیحی اما نه چندان مذهبی در کلورادوی آمریکا متولد شد. جایی که هم اکنون به عنوان دبیر ریاضی و آمار در یک دبیرستان مشغول به فعالیت است. در کلورادو تنها یک مرکز اسلامی کوچک وجود دارد که توسط برادران اهل سنت اداره مي‌شود و دیانا در شعاع پنجاه مایلی اطراف تنها کسی است که آگاهانه در پیروی از راه اهل بیت تلاش مي‌کند.

وی در سال 1994 به اسلام روی آورد و در سال 1999 به حج مشرف شد. دیانا مدرک لیسانس خود را با کسب رتبه‌ي عالی همزمان در رشته‌ي فیزیک و در رشته‌ي ریاضی، و گواهینامه‌ي تدریس خود را در سال 1998 از دانشگاه دولتی کولورادو دریافت کرد. در سال 2005 موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس در رشته‌ي آموزش از دانشگاه فینیکس شد. دیانا همچنین عضو هیئت مدیره‌ي آموزش و پرورش کلورادو اسپرینگز است. وی مدتی مشغول به تدریس در مدرسه‌ي اسلامی جعفری واقع در دنور آمریکا بود.

داستان مسلمان شدن او که سالها پیش به رشته‌ي تحریر در آمد، توسط شبکه جهانی اسلام نشر یافت ونسخه‌ي الکترونیکی آن به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار مي‌گیرد.

دیانا: "فکر مي‌کنم داستان من ارائه‌ي نسبتاً خوبی از شرایط زندگی من در آن زمان است، گرچه همچنان به رشد و تغییر ادامه خواهم داد."فهرست کتاب


سخن مترجم

درباره‌ی نویسنده

مقدّمه

بخش اول: چگونه امكان داشت تمام كسانی كه به عمرم مي‌شناختم در اشتباه باشند؟

بخش دوم: آیا مسلمان بودن خوب است؟

و پس از آن چه رخ می‌دهد؟

موهبتند آنان که پا به پای ما می‌آیند

چه طور مي‌توانی باور كني؟


بخش چهارم: نتیجه گیری

بخش پنجم: یک دعای کوتاه

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

کتاب مشكلات وموانع سياسى ـ اجتماعى حكومت امام على(عليه السلام)

کتاب مشكلات وموانع سياسى ـ اجتماعى حكومت امام على(عليه السلام)

شما اى مردم عرب هدف بلياتى قرار گرفته ايد كه نزديك است كاملا شما را فراگيرد، از اثرات سكر و مستى نعمت ها و ثروت ها و از مصيبت هاى انتقام ها بپرهيزيد
کتاب نقد فمینیسم از منظر نویسندگان غرب

کتاب نقد فمینیسم از منظر نویسندگان غرب

این کتاب ترجمۀ برخی از مقالات نویسندگان غربی در نقد فمینیسم است که در گروه مطالعات زن و خانوادۀ پژوهشکده تألیف منتشر گردیده است.
کتاب تعامل امام على(عليه السلام) با مخالفان

کتاب تعامل امام على(عليه السلام) با مخالفان

على بن ابى طالب (عليه السلام) شخصيتى است كه قرن هاى متمادى اذهان و قلوب متفكرين را به انديشه هاى ناب و رفتار و كردار الهى خويش متحير واگذاشته است و اين از فروغ روح بزرگ اوست كه كمالات انسانى را در يك ظرف جمع كرده و رخدادى را گرد هم آورده است.
کتاب تاثيرات جهاني شدن بر امنيت جمهوري اسلامي ايران

کتاب تاثيرات جهاني شدن بر امنيت جمهوري اسلامي ايران

از منظر امنيتي به طرق متعددّي مي‌توان به بررسي جهاني شدن همّت گمارد كه از اين ميان دو رويكرد پيامدنگر و ماهيّت نگر از اهميّت خاصي برخوردارند.
کتاب تکاپوي انديشه‌ها در لزوم بعثت انبياء از ديدگاه متکلمين و فلاسفه‌ي مسلمان

کتاب تکاپوي انديشه‌ها در لزوم بعثت انبياء از ديدگاه متکلمين و فلاسفه‌ي مسلمان

موضوع اصلي کتاب، يعني لزوم بعثت انبياء را از نظرگاه‌هاي كلامي و فلسفي بررسي کرده و رهيافت‌هاي هر کدام از نمايندگان فيلسوفان ومتكلمان مسلمان را در اين زمينه آورده‌ايم.
Powered by TayaCMS