به همت پژوهشکده باقرالعلوم (ع) برگزار شد: نشست "پیش درآمدی بر روش تبلیغ داعش"

به همت پژوهشکده باقرالعلوم (ع) برگزار شد: نشست "پیش درآمدی بر روش تبلیغ داعش"

علی رغم اینکه سلفی گری در جهان اسلام نامطلوب شمرده می شود ولی شاهد جهانی شدن پدیده داعش هستیم. خواستگاه فقهی، ایجاد، منابع مالی، سرعت رشد و نمو داعش و جذب افراد تحصیل کرده از سراسر دنیا، مسئله قابل توجهی است که باید توسط محققین و پژوهشگران به صورت جدی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، حجت الاسلام حسینی سیستانی مدیر برنامه ریزی راهبردی و بودجه حوزه علمیه در نشست "پیش درآمدی بر روش تبلیغ داعش"

با کارگروه روش تبلیغ پژوهشکده باقرالعلوم و جمعی از فضلا بر ضرورت تولید آثار متنوع از روش های تبلیغ داعش تاکید کرد.

وی افزود: توسعه‌ امکانات ارتباطی و شبکه‌های اطلاع‌رسانی، نظیر توئیتر، فیس‌بوک، واتس اپ و یوتیوب و... گروه‌های تکفیری تروریستی داعش را قادر ساخت تا با بهره‌گیری از این تریبون‌های مختلف، با روش های جدید و پیچیده پیام‌های خود را منتشر کرده و مخاطبان جهانی بیابند. داعش ویدئوهای یک دقیقه‌ای به 23 زبان دنیا منتشر می کرد که مبارزان داعشی را در حال توزیع بستنی و شکلات و هدایا میان کودکان یا عیادت از زخمی‌ها و سالمندان در بیمارستان نشان می‌داد و بدین گونه داعش زندگی در مناطق تحت‌ تسلط خود را برای جذب جوانان اروپایی، اسلامی و دارای کیفیت عالی جلوه می داد.

وی خاطر نشان کرد : علی رغم اینکه سلفی گری در جهان اسلام نامطلوب شمرده می شود ولی شاهد جهانی شدن پدیده داعش هستیم. خواستگاه فقهی، ایجاد، منابع مالی، سرعت رشد و نمو داعش و جذب افراد تحصیل کرده از سراسر دنیا، مسئله قابل توجهی است که باید توسط محققین و پژوهشگران به صورت جدی مورد بحث بررسی قرار گیرد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
دلایل وقوع حادثه کربلا

دلایل وقوع حادثه کربلا

اموی ها و دیگرانی که بعد از پیغمبر بر سر کار آمدند چهار کار عمده انجام دادند. آن چهار کار عبارتند از: 1- ولایت ستیزی، 2- دین ستیزی، 3- عدالت ستیزی، 4- تقدس زدایی. در هر جامعه ای با هر شرایطی و در هر زمانی این چهار آفت پیدا شود همان قضایا تکرار می شود.
Powered by TayaCMS