اولین دورۀ آموزشی عفاف و حجاب برای دانش پژوهان برگزار می گردد!

اولین دورۀ آموزشی عفاف و حجاب برای دانش پژوهان برگزار می گردد!

پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع) برگزار می کند:

اولین دورۀ آموزشی عفاف و حجاب برای دانش پژوهان

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع) – گروه زن و خانوادۀ پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع) برای ارتقاء سطح آگاهی های دانش پژوهان در زمینۀ حجاب و عفاف کارگاه آموزشی برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع): حجة الاسلام والمسلمین سید جعفر حق شناس با اعلام این خبر گفت: یکی از عوامل اساسی در سامان بخشی به امر توسعه و گسترش فرهنگ دینی حجاب و عفاف، ایفای نقش صحیح و عالمانۀ پیام رسانان و دیگر اقشار تأثیرگذار است؛ از این رو ارتقای دانش و بینش این گروه از جامعه در ارتقای فرهنگ عمومی حجاب و عفاف نقش ویژه ای را ایفا می کند. به همین خاطر گروه مطالعات زن و خانواده با شناسایی پیام رسانان و فعالین فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب و نیاز سنجی های صورت گرفته اقدام به برگزاری دوره آموزشی "عفاف و حجاب" کرده است.

وی گفت: این دوره آموزشی علاوه بر آشنا کردن و تقویت مبانی دینی و علمی عفاف و حجاب دانش پژوهان در توانمندی آنان به منظور تبیین، ارائه و ترویج این فرهنگ اصیل نقش به سزایی را ایفا خواهد کرد.

مدیر گروه زن و خانوادۀ پژوهشکدۀ باقرالعلوم افزود: با توجه به نیازسنجی های تخصصی صورت گرفته توسط گروه و مشاوره با اساتید و کارشناسان این عرصه سرفصل هایی از قبیل فلسفه عفاف و حجاب و کارکردهای آن، اهمیت خانواده در گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، جریان شناسی عفاف و حجاب در ایران، جامعه شناسی عفاف و حجاب، روانشناسی عفاف و حجاب و ... برای این دوره در نظر گرفته شده است و البته به جهت بالا بردن سطح کیفی کارگاه جلسات کارشناسی متعددی با اساتید برجستۀ مرتبط با این مقوله برگزار گردیده است.

لازم به ذکر است که اولین دورۀ این کارگاه با همکاری مرکز مطالعات و پژوهش های اسلامی دانشگاه صنعتی شریف برای تعدادی از دانشجویان نخبه فرهنگی این دانشگاه در حال برگزاری می باشد که اولین جلسه کارگاه با موضوع حیا، حریم، عفاف، توسط حجت الاسلام و المسلمین حق شناس مدیر گروه مطالعات زن و خانواده پژوهشکده باقرالعلوم (ع)  در تاریخ 90/2/1برگزار گردید و بقیه جلسات این کارگاه در هفته های بعد طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تشکیل خواهد شد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.

پر بازدیدترین ها

دعوت به همکاری پژوهشی

دعوت به همکاری پژوهشی

پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام تنها پژوهشکده‌ای است که به صورت رسمی، مأموریتش پژوهش برای تبلیغ است. پیشتیبانی علمی و پژوهشی از تبلیغات اسلامی یک امر زمین‌مانده است و بسیاری از نیازهای فرهنگی کشور دلالت بر این دارد که تبلیغات اسلامی نیاز به تحرک، سازماندهی و بازنگری در سیاست‌ها، فرایندها و تأمین اثرگذاری مورد نیاز را دارد.
فراخوان مقاله شماره نهم و دهم فصلنامه علمی – تخصصی مطالعات معنوی

فراخوان مقاله شماره نهم و دهم فصلنامه علمی – تخصصی مطالعات معنوی

محمدحسین کیانی با اعلام فراخوان شماره های نهم و دهم مجله گفت: علاقمندان می توانند مقالات خود را به دفتر مجله ارسال کنند.
فراخوان مقاله دوفصلنامه علمی-ترویجی مطالعات معنوی

فراخوان مقاله دوفصلنامه علمی-ترویجی مطالعات معنوی

برخی موضوعات پیشنهادی که می‌تواند مسئلۀ یک مقاله برای دوفصلنامۀ‌ مطالعات معنوی قلمداد شود، به شرح زیر است. روش تألیف مقالات در اکثر موارد به‌گونۀ قوم‌نگارانه (مردم‌نگاری بر پایۀ مشاهده و مصاحبه برای شناخت الگوی فعالیت‌های معنوی‌ ـ عرفانی یک نحله) و تجربه‌نگارانه (در اینجا به‌معنای ثبت و تحلیل یک تجربۀ اجتماعی در حوزۀ عرفان و معنویت) است:
Powered by TayaCMS