رعايت آموزه‌هاي ائمه موجب تقريب مذاهب مي‌شود

رعايت آموزه‌هاي ائمه موجب تقريب مذاهب مي‌شود
حجت‌الاسلام والمسلمين نجم‌الدين طبسي مدرس حوزه علميه قم، در گفت‌و‌گو با خبرنگار آيين و انديشه باشگاه خبري فارس «توانا»،‌ در مورد هفته وحدت بيان كرد: هفته وحدت در پي نزديك كردن فرقه‌هاي مذهبي و كوتاه كردن دست دشمنان مسلمانان است و وحدت يكي از ضرورت‌هاي همه مسلمانان جهان به شمار مي‌رود.
وي افزود: هفته وحدت به معناي اين نيست كه مذهب تشيع از مباني خود دست بردارد به فرموده مقام معظم رهبري «ما هرگز از مباني خود دست برنمي‌داريم بلكه با كسي‌كه به مباني تشيع معتقد نيست نمي‌جنگيم و بحث و گفت‌وگو مي‌كنيم تا فرقه‌هاي اسلامي با نظرات و افكار يكديگر هرچه بيشتر آشنا شوند».
طبسي با بيان اينكه راهكار متفاوت در راستاي تقريب مسلمانان جهان وجود دارد، خاطرنشان كرد: يكي از راهكار تقريب تدريس فقه مقارن در حوزه علميه است و گام ديگر علمي براي تقريب حضور فرقه‌هاي مذهبي مسلمان در حوزه علميه شيعيان است تا با افكار يكديگر آشنا شده و تبليغات دشمن عليه مومنان و در جهت تفرقه افكني كمرنگ‌تر و بي‌خاصيت ‌شود.
وي ادامه داد: يكي ديگر راهكار تقريب، رعايت آدابي است كه ائمه اطهار به ما آموزش داده كه از الفاظي ناروا در زمان مناظره و سخنراني استفاده نكنيم و از تعبيراتي استفاده كنيم كه آرام و مودبانه باشد.
مدرس حوزه علميه افزود: برخي از كانال‌هاي ماهواره‌اي در حال بخش برنامه هستند كه ما اطلاعاتي از اهداف آنان نداريم و برخي ديگر از كانال‌هاي مانند «صفا» و «نور» مطمئنا دست نامحرمان مانند وهابيون و صهيونيست‌ها در پشت آن است.
وي در ادامه از دو مذهب تشيع و تسنن خواست لحن و ادبيات خود را تغيير دهند و افزود: البته ما نسبت به برخي از اشخاص به علت اينكه در برابر امام وقت موضع گرفتند و قيام كردند و فتنه در بلاد اسلامي برپا كردند موضع‌گيري داشته؛ اما اين دليل نمي‌شود كه با ادبيات نامناسب با پيروان مذاهب ديگر سخن بگوييم.
نجم‌الدين طبسي در پايان خاطرنشان كرد: استفاده از ادبيات خشن و غير مودبانه در سخنراني‌ها و مناظره‌ها مطابق آموزه‌هاي ائمه نيست و احتمال مي‌دهم تعدادي از سخناني كه گفته مي‌شود از دوستان نادان و دشمنان دانا باشد.
انتهاي پيام/ك/15

منبع : خبر گزاری فارس

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.

پر بازدیدترین ها

No image

چالش هاي نظري و آسيب هاي عملي داعيه داران فمنيسم

پژوهشگر حوزه مطالعات زن و خانواده از اتمام تاليف و تدوين كتابي با عنوان «نقد فمنيسم از منظر نويسندگان غربي» خبر داد و گفت: اين كتاب مي كوشد با استناد به يافته هاي متفكران غربي، برخي از چالش هاي نظري و آسيب هاي عملي داعيه داران فمنيسم را آشكار سازد.\
No image

اطلاعیه معاونت مسکن مرکز خدمات حوزه های علمیه

معاونت مسکن مرکز خدمات حوزه های علمیه با انتشار اطلاعیه ای نکاتی را برای اطلاع طلاب متقاضی مسکن یادآوری کرد.
Powered by TayaCMS