نشست علمی "واکاوی علمی شبهات ماهواره و سایت ها در مورد حضرت ابوطالبر

نشست علمی "واکاوی علمی شبهات ماهواره و سایت ها در مورد حضرت ابوطالبر

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(علیه السلام) – مدیر گروه دائره المعارف صحابه پیامبر(ص) پژوهشکده باقرالعلوم(ع) از برگزاری نشستی با عنوان "واکاوی علمی شبهات ماهواره و سایت ها در مورد حضرت ابوطالب پدر امیرالمومنین(ع) " با سخنرانی آیت الله نجم الدین طبسی در روز یکشنبه مورخه 4 خرداد ماه 1393 شمسی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(علیه السلام)، عبدالرضا عسگری گفت: حضرت ابوطالب پدر بزرگوار امیرالمومنین امام علی(ع) در طول تاریخ مظلوم واقع شده و نقش اساسی ایشان در رونق اسلام و حمایت بی دریغ آن بزرگوار از پیامبر اسلام(ص) مورد غفلت واقع شده است.

وی افزود: متاسفانه عده ای حتی کفالت حضرت ابوطالب را زیر سوال برده و مدعی شده اند که کفالت پیامبر(ص) بر عهده زبیر بن عبدالمطلب بوده است نه ابوطالب! این ادعا یقیناً مردود است و منابع معتبر تاریخی بر کفالت ابوطالب اتفاق نظر دارند. شاید انگیزه آنها در ایجاد این شبهه، کاستن فضیلت ابوطالب و حضرت امیرالمومنین علی(ع) باشد.

این مدیر پژوهشی با اشاره به شبهات دیگر در مورد آن حضرت تصریح کرد: عده ای دیگر شبهه عدم ایمان ابوطالب را مطرح می کنند و مدعی اند: ابوطالب بدون اينكه به پيامبر اسلام(ص) ايمان بياورد از دنيا رفت.

عسگری ادامه داد: به عنوان مثال کمیته ی دائمی فتوای سعودی در جواب شخصی که پیرامون حب عبدالمطلب و ابوطالب [علیهما السلام] استفتاء کرده این گونه جواب می دهد:" حمایت و پشتیبانی ابو طالب و عبدالمطلب [علیهما السلام] از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) موجب حب و علاقه به آنها نمی شود؛ زیرا آنها بر دین جاهلیت فوت کرده اند که همان شرک به خدا بود! و بغض به آنها و عدم محبت به ایشان واجب است!!!!"

مدیر گروه دائره المعارف صحابه پیامبر پژوهشکده خاطر نشان کرد: در حالی که از نظر شيعه در مؤمن بودن ابوطالب جاى ترديد نيست و همه اتفاق نظر دارند كه: وى با ايمان از دنيا رفته است. از این رو گروه دائره المعارف صحابه پیامبر(ص) پژوهشکده باقرالعلوم (ع) تصمیم گرفت نشستی علمی و تخصصی با عنوان "واکاوی علمی شبهات ماهواره و سایت ها در مورد حضرت ابوطالب پدر امیرالمومنین(ع) " برگزار کند.

گفتنی است: این نشست در روز یکشنبه مورخه 4 خرداد ماه 1393 شمسی مطابق با 25 رجب المرجب سال 1435 هجری قمری، مصادف با سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) که از طرفی شب رحلت حضرت ابوطالب است برگزار می شود.

شایان ذکر است: نشست "واکاوی علمی شبهات ماهواره و سایت ها در مورد حضرت ابوطالب پدر امیرالمومنین(ع) " از ساعت 10 الی 12 صبح، در سالن اجتماعات پژوهشکده باقرالعلوم(ع) برگزار و در این نشست تخصصی آیت الله نجم الدین طبسی به شبهات مطرح شده پاسخ خواهند داد.

Powered by TayaCMS