راه اندازی سایت ضداسلامی توسط شورای سیاست خارجی آمریکا

راه اندازی سایت ضداسلامی توسط شورای سیاست خارجی آمریکا به گزارش ادیان نیوز، نشریه جهانی اطلاعات عمومی اسلام گرایی (World Almanac of Islamism) یک سایت ضداسلامی است که اطلاعاتی در مورد مسائل کشورهای اسلامی ارائه می کند. در وب گاه این نشریه آن لاین در مورد اسلام این چنین آمده است: «خطر اسلام گرایی بسیار جدی و در حال رشد است. اسلام گرایی در کشورهایی چون سومالی، لبنان، و پاکستان که به مرحله بلوغ خود رسیده است، خطری مهلک برای آینده دولت های کنونی این کشورها به حساب می آید».

همچنین این سایت مدعی شده است که «این نشریه جهانی، منبعی جامع است که بر روی ماهیت تهدید اسلام گرایی معاصر در کشورها و مناطق مختلف متمرکز بوده و بر آن است تا تصویری دقیق از خیزش و ریزش اسلام گرایان رادیکال در سطح ملی، منطقه ای، و جهانی ارائه دهد».

این سایت بیش از 60 کشور مختلف جهان را، که اکثر آنها کشورهای خاورمیانه و مسلمان می باشند، رصد کرده و اطلاعاتی در مورد آنها ارائه می کند. علاوه بر این، این نشریه آن لاین سعی دارد تا مطالبی در خصوص جنبش ها و گروه های مختلف از جمله القاعده، لشگر طیب، طالبان، حزب الله، اخوان المسلمین، تبلیغی جماعت، و حزب التحریر ارائه کند.

نشریه جهانی اطلاعات عمومی اسلام گرایی در واقع جزو شورای سیاست خارجی آمریکا (AFPC) می باشد. این شورا یک اتاق فکر محافظه کار و غیرانتفاعی سیاست خارجی آمریکا است که از سال 1982 در واشنگتن دی.سی مشغول به کار شده است. کارشناسان سیاست خارجی و دفاعی آن، برای اعضای کنگره آمریکا، قوه مجریه، و انجمن سیاست گذاران آمریکا اطلاعات فراهم می آورند.

علاوه بر این، این شورا گزارشات استراتژیک و نیز دیگر گزارشاتی در مورد پیشروی های سیاسی دیگر کشورها را از نقطه نظری محافظه کارانه منتشر می سازد (به ویژه در خصوص کشورهایی چون روسیه، چین، و کشورهای خاورمیانه). موضوعات متداول آن عبارتند از امنیت (دفاع موشکی، کنترل جنگ افزار، امنیت انرژی، جاسوسی) و نیز روند دموکراسی و بازارهای اقتصادی در کشورهای مورد نظر./مشرق

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

رعايت آموزه‌هاي ائمه موجب تقريب مذاهب مي‌شود

رعايت آموزه‌هاي ائمه موجب تقريب مذاهب مي‌شود

خبرگزاري فارس: مدرس حوزه علميه قم گفت: رعايت آموزه‌هاي ائمه،‌ تدريس فقه مقارن‌ و تبادلات علمي حوزه‌هاي علميه از راهكار عملي تقريب مذاهب است.
No image

اطلاعیه معاونت مسکن مرکز خدمات حوزه های علمیه

معاونت مسکن مرکز خدمات حوزه های علمیه با انتشار اطلاعیه ای نکاتی را برای اطلاع طلاب متقاضی مسکن یادآوری کرد.
No image

راه اندازی سایت ضداسلامی توسط شورای سیاست خارجی آمریکا

نشریه جهانی اطلاعات عمومی اسلام گرایی (World Almanac of Islamism) یک سایت ضداسلامی است که اطلاعاتی در مورد مسائل کشورهای اسلامی ارائه می کند.

پر بازدیدترین ها

No image

چالش هاي نظري و آسيب هاي عملي داعيه داران فمنيسم

پژوهشگر حوزه مطالعات زن و خانواده از اتمام تاليف و تدوين كتابي با عنوان «نقد فمنيسم از منظر نويسندگان غربي» خبر داد و گفت: اين كتاب مي كوشد با استناد به يافته هاي متفكران غربي، برخي از چالش هاي نظري و آسيب هاي عملي داعيه داران فمنيسم را آشكار سازد.\
No image

اطلاعیه معاونت مسکن مرکز خدمات حوزه های علمیه

معاونت مسکن مرکز خدمات حوزه های علمیه با انتشار اطلاعیه ای نکاتی را برای اطلاع طلاب متقاضی مسکن یادآوری کرد.
Powered by TayaCMS