نشست علمی-پژوهشی ضرورت و شیوه تدوین شناسه مقالات گلشن ابرار برگزار شد.

نشست علمی-پژوهشی ضرورت و شیوه تدوین شناسه مقالات گلشن ابرار برگزار شد.

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع) – نشست پنجم پژوهشگران گلشن ابرار ویژه بانوان با محوریت تهیه شناسه مقالات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع): با هدف ارتقاء و نظام مند کردن مقالات گلشن ابرار، پنجمین نشست بانوان پژوهشگر با حضور استاد ناظر، حجت الاسلام محمد جعفر طبسی و دکتر عابدینی و با شرکت فعال پژوهشگران این مرکز برگزار گردید.

در ابتدای این نشست علمی-پژوهشی، مدیر گروه گلشن ابرار با تاکید بر ضرورت تهیه شناسه برای همه مقالات مجموعه گلشن ابرار قبل از شروع به تالیف آنها، حاضران را با فرم مربوطه آشنا و توضیحات لازم را ارائه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالصمد جودتی از حاضران خواست تا نظر مشورتی خود را در خصوص فرم شناسه تا جلسه هفته آینده تهیه و ارائه کنند تا پس از تصویب شورای علمی گلشن ابرار و تایید ریاست محترم پژوهشکده جهت اجرا به پژوهشگران ابلاغ گردد.

در ادامه این نشست نیز دکتر عابدینی توضیحات لازم را در زمینه بیوگرافی نویسی در غرب و تفاوت آن با تراجم نگاری در جهان اسلام بیان و حضار را با متد مختلف این کار علمی-پژوهشی آشنا نمودند. 

در پایان این جلسه شرح حال دو تن از بانوان تاثیر گذار جهان تشیع یعنی: سرکار خانم مهدوی دامغانی نوشته زینب مهاجری و بانو مرضیه دباغ نوشته سمیه سادات سجادی مطرح و کلیات مقالات مورد استقبال حاضران در جلسه قرار گرفت و استاد ناظر نشست با دقت نظر نکات قابل توجهی را در راستای زیباتر شدن آثار مکتوب و اصلاح و تکمیل مقالات بیان نمود.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
Powered by TayaCMS