مدیر علمی گروه بهائیت و سردبیر فصلنامه فرق و ادیان پژوهشکده باقرالعلوم (ع) در گذشت

مدیر علمی گروه بهائیت و سردبیر فصلنامه فرق و ادیان پژوهشکده باقرالعلوم (ع) در گذشت

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام) – حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید حسینعلی موسوی زاده مدیر علمی گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم (ع) در حادثه رانندگی شب گذشته در گذشت.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام): حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید حسینعلی موسوی زاده پژوهشگر و محقق برجسته بهائیت شب گذشته در حادثه رانندگی در گذشت.

دکتر سید حسینعلی موسوی زاده در سال 53 در شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری، متولد شد و تحصیلات ابتدائی خود را در آنجا گذراند.

وی سال 76 وارد حوزه علمیه قم شد و تحصیلاتش را تا مقطع درس خارج ادامه داد. همزمان با تحصیل در مرکز تخصصی فرق و ادیان موفق به اخذ گواهی سطح 3 حوزه با موضوع "روشهای تبلیغی بهاییت و راههای مقابله با آن" شد.

همچنین پایان نامه خود در مقطع سطح 4 حوزه (دکتری) را با عنوان " نقد و بررسی عقاید و احکام چالشی بهاییت مدرن و سنتی " تدوین کرد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده علاوه بر مدیریت گروه علمی بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم، سردبیر فصلنامه فرق و ادیان این پژوهشکده نیز بود.

وی همچنین با مراکزی چون پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، مؤسسه مذاهب اسلامی، همکاری علمی پژوهشی داشت.

مرحوم دکتر موسوی زاده استاد مشاور مقطع سطح 3 در کمیته تخصصی فلسفه و کلام حوزه علمیه بود و مسؤولیت هدایت و راهنمایی چندین پایان نامه را بعهده داشت.

از مرحوم موسوی زاده آثار و مقالات بسیاری در زمینه بهائیت به یادگار مانده است که اهم آنها عبارتند از:

کتابهایی با عناوین: "روشهای تبلیغی بهاییت و راهکارهای مقابله با آن"، کتاب "نقد و بررسی تعالیم بهاییت" ،"پیام آوران تاریکی" و "نقد و بررسی احکام بهائیت" و مقالات متعددی از جمله: "نقد و بررسی تحری حقیقت در بهائیت"،"نقد و بررسی وحدت عالم انسانی در فرقه بهائیت و ....

لازم به ذکر است مرحوم دکتر موسوی زاده شب گذشته در حادثه رانندگی در تقاطع شهرک مهدیه قم به دیار باقی شتافت.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله
عید سعید فطر مبارک باد

عید سعید فطر مبارک باد

Powered by TayaCMS