مدیر علمی گروه بهائیت و سردبیر فصلنامه فرق و ادیان پژوهشکده باقرالعلوم (ع) در گذشت

مدیر علمی گروه بهائیت و سردبیر فصلنامه فرق و ادیان پژوهشکده باقرالعلوم (ع) در گذشت

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام) – حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید حسینعلی موسوی زاده مدیر علمی گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم (ع) در حادثه رانندگی شب گذشته در گذشت.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام): حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید حسینعلی موسوی زاده پژوهشگر و محقق برجسته بهائیت شب گذشته در حادثه رانندگی در گذشت.

دکتر سید حسینعلی موسوی زاده در سال 53 در شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری، متولد شد و تحصیلات ابتدائی خود را در آنجا گذراند.

وی سال 76 وارد حوزه علمیه قم شد و تحصیلاتش را تا مقطع درس خارج ادامه داد. همزمان با تحصیل در مرکز تخصصی فرق و ادیان موفق به اخذ گواهی سطح 3 حوزه با موضوع "روشهای تبلیغی بهاییت و راههای مقابله با آن" شد.

همچنین پایان نامه خود در مقطع سطح 4 حوزه (دکتری) را با عنوان " نقد و بررسی عقاید و احکام چالشی بهاییت مدرن و سنتی " تدوین کرد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده علاوه بر مدیریت گروه علمی بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم، سردبیر فصلنامه فرق و ادیان این پژوهشکده نیز بود.

وی همچنین با مراکزی چون پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، مؤسسه مذاهب اسلامی، همکاری علمی پژوهشی داشت.

مرحوم دکتر موسوی زاده استاد مشاور مقطع سطح 3 در کمیته تخصصی فلسفه و کلام حوزه علمیه بود و مسؤولیت هدایت و راهنمایی چندین پایان نامه را بعهده داشت.

از مرحوم موسوی زاده آثار و مقالات بسیاری در زمینه بهائیت به یادگار مانده است که اهم آنها عبارتند از:

کتابهایی با عناوین: "روشهای تبلیغی بهاییت و راهکارهای مقابله با آن"، کتاب "نقد و بررسی تعالیم بهاییت" ،"پیام آوران تاریکی" و "نقد و بررسی احکام بهائیت" و مقالات متعددی از جمله: "نقد و بررسی تحری حقیقت در بهائیت"،"نقد و بررسی وحدت عالم انسانی در فرقه بهائیت و ....

لازم به ذکر است مرحوم دکتر موسوی زاده شب گذشته در حادثه رانندگی در تقاطع شهرک مهدیه قم به دیار باقی شتافت.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.
Powered by TayaCMS