شییع،تکفین ، و تدفین مخفیانه، سند مظلومیت حضرت صدیقه(ع)، و رسوایی بدخواهان

شییع،تکفین ، و تدفین مخفیانه، سند مظلومیت حضرت صدیقه(ع)، و رسوایی بدخواهان

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام)- حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی گفت: سند مظلومیت حضرت صدیقه سلام الله علیها ، سفارش مخفی بودن تشییع،تکفین و تدفین آن حضرت و رسوایی بدخواهان است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام): مدیر گروه علوم حدیث پژوهشکده باقرالعلوم (ع) در سخنانی گفت: از ویژگیهای برتر آن یادگار انبیا و اولیاء، تدبیر بسیار ظریف او در سفارش به همسرش علی(ع)است، که نشان از قدرت فکری و آینده نگری او دارد، او با هدف ماندگاری در تاریخ، و اثبات مظلومیت، و رسوایی بدخواهان، به امیر مومنان (ع) سفارش می کند تا تشییع و تکفین و تدفین وی شبانه و با حضور شخصیتهای مورد تایید، و پنهان ماندن مکان دفن صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: از نگاه دین باوران، فاطمه حقیقتی است تاریخی و آفریده ای است استثنائی با امتیازات و ویژگیهای منحصر به فرد که او را در مقام والاترینها قرار داده است.

این پژوهشگر حوزوی خاطر نشان کرد: بدون شک فاطمه زهرا سلام الله علیها برترین بانوی همه قرون و اعصار است ، اگر چه این عنوان برای آنان که درکی از اسرار پنهان و حقایق مخفی عالم ندارند شاید کمی سنگین و ناباورانه تلقی شود زیرا از نگاه آنان آدمیان همه یکسان و برابرند و آفرینش ویژه و استثنائی نداریم ، و لذا وجود و حضور شخصیتهای بزرگ معنوی و آسمانی را یا انکار کرده و یا لا اقل شک و تردید ایجاد می کنند.

این مدیر پژوهشی تاکید کرد: اثبات این مطلب چندان کار سخت و وقت گیری نیست بلکه کافی است تا اندکی رنج و زحمت گذر از پیچ و خمهای تاریخ مکتوب را به جان و دل پذیرا شده و سری به نوشته های تاریخ نگاران و ثبت گران وقایع تاریخی بزنیم تا اندکی با ارزشهای انسانی بانویی که مادر پدر لقب گرفت آشنا شویم.

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی این بانو خاطرنشان کرد: از امتیازات این بانوی بانوان که از بارزترین ویژگیهای منحصر به فرد اوست داشتن پدری به نام پیام آور خاتم، منادی توحید در مرکز آلوده به شرک جزیره العرب، و مادری ثروتمند با گرایش علاقه مندی به خدا پرستی به نام خدیجه که تمام ثروتش را در راه اهداف بزرگ شوهرش تقدیم کرد، و دارای همسری که اگر او نبود برای فاطمه شوهری در کره زمین یافت نمی شد، و فرزندانی که دو طرف عرش الهی مزین به نام زیبای این دو بزرگوار است، آری فاطمه در یکی از بهترین خانه ها پا به عرصه وجود گذاشت و در پاکترین فضای موجود در کره زمین نفس کشید و در کنار با ارزشترین همسر زندگی کرد و نیکوترین سیمای زن مسلمان را به یادگار گذاشت.

حجت الاسلام اسماعیلی ادامه داد: از دیگر امتیازات شهیده راه ولایت بی توجهی به لذتهای مادی دنیا و قناعت کردن به اندک امکانات موجود در خانه بود که در کمال شگفتی حتی همان اندک را با بینوایان و برهنگان و در راه ماندگان و اسیران تقسیم می کند، که البته این اوج گذشت و ایثار او را نشان می دهد.

مدیر گروه علوم حدیث پژوهشکده ادامه داد: امتیاز دیگر شفیعه قیامت توجه به بندگی خداوند و عمل به دستورات عبادی و نیایشهای دلنشین و گاه طولانی اوست که تاثیری جبران ناپذیر بر بدن وی گذاشته بود تا آنجا که مورخان و محدثان در کمال شگفتی نوشته اند که پاهای آن حضرت متورم شده بود.

وی با ارائه توضیحاتی در مورد مشی سیاسی حضرت گفت: خطبه های عالمانه و افشاگریهای کوبنده در دفاع از حساسترین مساله ی سیاسی اجتماعی پس از پدر،آنگاه که اسطوره ایمان و شجاعت و مردانگی و غیرت با توطئه بدخواهان از مسند ظاهری رهبری کنار زده می شود، نام او را به عنوان بانوی اول قهرمان تاریخ ثبت می کند .

وی در پایان افزود: آنچه مرور کردیم اندکی از فضایل بی شمار صدیقه طاهره (ع)بود، و اکنون بیندیشیم که آیا حق داریم او را بانوی بانوان و الگوی بی مانند همه انسانها به ویژه زنان مسلمان بدانیم یا نه؟

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: کتاب " احکام امر به معروف و نهی از منکر" بر روی پیشخوان

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: کتاب " احکام امر به معروف و نهی از منکر" بر روی پیشخوان

این کتاب ارزشمند در 121 صفحه با شمارگان 1000 عدد توسط انتشارات پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام به زیور طبع آراسته شده است.
به همت پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی برگزار می‌شود: وبینار نقد کتاب «حاج آقا روح الله»

به همت پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی برگزار می‌شود: وبینار نقد کتاب «حاج آقا روح الله»

ویسنده: حجت الاسلام حمیدرضا باقری | ناقد: دکتر یعقوب توکلی (عضو هیئت علمی دانشگاه معارف اسلامی)
Powered by TayaCMS