شناخت گروه ادیان و فرق

شناخت گروه ادیان و فرق


گروه ادیان وفرق یکی از گروههای وابسته به پژوهشکده باقر العلوم (ع) که درصدد پیگیری وتحقیق درباره ادیان وفرق مختلف درجامعه می باشد .
گروه ادیان و فرق با بررسی منطقی و مستدل در راستای کمک به پژوهشگران ومحققان،و آگاه سازی بیشتر نسل جوان و نوجوان ، در موضوعات وهابیت ،بهائیت،تصوف ،جریان های معنویت گرا فعالیت خود را آغاز نموده است
یکی از زیرمجموعه های این گروه بخش بهائیت پژوهی می باشد که با توجه به فعالیتهای تخریبی بهائیان و هجمه وسيع فرهنگي علیه مقدسات اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی لزوم مقابله مناسب و جدي با فرقه ضاله؛ ضروري است تا فعالیتهای آنها مورد بررسی و راههای مقابله با آن برای مسئولین،ّمبلغین محترم و مردم بیان شودوباانتشار مقالات متعدد و نقد تعالیم بهائیت و پاسخگوی به شبهات پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام گروه بهائیت پژوهشی را در سال 1388بنا نهاد.
دومین گروه ازاین مجموعه بخش وهابیت پژوهی می باشدازانجایی که وهابیت با اندیشه های آلوده خود جهان اسلام را تحت تاثیر قرارداده وباچالشی جدی روبروساخته ونفوذه این دسته دربین مسلمانان مخصوصا اهل سنت به حدی زیاداست که شاید میتوان گفت تفکرسلفی با سرعت بسیارزیادربین اقشار مختلف درحال پیشروی است و بااین وجودآینده مبهمی را می توان برای مسلمانان جهان ترسیم نمود.
لذا ضرورت دارد به این مساله نگاه جدی شده و رویکرد منطقی دراین باره اتحاذ شود تاازسرایت بیش از پیش این تفکر آلوده که خون ، ناموس ومال وهمه هستی مسلمانان را باخطربسیارجدی مواجه می سازدجلوگیری به عمل آیدلذا پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام گروه وهابیت پژوهشی را در سال 1388بنا نهاد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.
Powered by TayaCMS