رصد شبهات وهابیت و پاسخ دهی مناسب به آنان

رصد شبهات وهابیت و پاسخ دهی مناسب به آنان
به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم  علیه السلام مدیر گروه ادیان و فرق پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام طی گزارشی اعلام کرد: از مهمترین کارهای گروه ادیان و فرق پژوهشکده رصد شبهات وهابیت وهمچنین فتاوا و اخبار آنان و پاسخ دهی مناسب به این مسائل بوده است.

مدیر گروه ادیان و فرق پژوهشکده ضمن توضیح درمورد تهیه وتدوین کتاب دانش آموزی وهابیت گفت:این کتاب در راستای آشنایی قشر دانش آموز با فرقه منحرف وگمراه وهابیت وشناخت بیشتر اعتقادات پوشالی و ضد دینی این فرقه در سه گفتار تنظیم وبه چاپ رسیده است.

وی افزود: گفتار اول این کتاب ضمن معرفی اجمالی وهابیت ،به موسسین ومروجین این فرقه اشاره داشته وبه سوالاتی در این زمینه پاسخ داده است. در گفتار دوم مسائل مبنایی اعتقادی وهابیت مطرح شده وبه سوالات این زمینه پاسخ داده شده است. ودر گفتار سوم مباحث پیرامونی وهابیت وهم چنین نظرات علمای بزرگ اسلام درباره فرقه وهابیت وشخصیتهای آنان مطرح گردیده است.

این مدیر پژوهشی خاطرنشان کرد: شناسایی ورصدسایتها و وبلاگهای فعال در زمینه مبارزه با تبلیغات وهابیت و رصد شبهات وهابیت وهمچنین فتاوا و اخبار آنان از دیگر اقدامات صورت گرفته در این گروه است.

وی با اشاره به برگزاری همایشی با موضوع روشهای تبلیغی وهابیت گفت: این همایش در آبان ماه1389 وبا حضور اساتید، محققین ،فضلا،طلاب ودانشجویان وبا سخنرانی استاد حسینی قزوینی در سالن همایش پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام)برگزار شد.

حجت الاسلام محمودی در پایان ضمن توضیحاتی در مورد همایش دیگر این گروه گفت: برگزاری دومین هم اندیشی و بررسی وضعیت کنونی وهابیت وسلفیه در جهان اسلام در اسفند ماه 1389با سخنرانی آیت الله طبسی و حجة الاسلام دکتر فرمانیان وبا حضور اساتید ومحققین این حوزه صورت گرفت.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

ایده گفتار «لایه‌های حوادث اجتماعی»

ایده گفتار «لایه‌های حوادث اجتماعی»

ارائه دهنده: حجت الاسلام والمسلمین فلاح شیروانی زمان: سه‌شنبه 14 مرداد ساعت 17:15
به همت انتشارات باقرالعلوم علیه السلام: کتاب " اندیشه پشتیبان انقلاب اسلامی" منتشر شد.

به همت انتشارات باقرالعلوم علیه السلام: کتاب " اندیشه پشتیبان انقلاب اسلامی" منتشر شد.

در این کتاب قدرت نظام سلطه و دشواری مقابله با آن تحلیل می‌شود و ابتکار حضرت امام برای مقابله با آن مورد بررسی قرار می گیرد.
Powered by TayaCMS