نود و ششمین جلسه گروه فقه و حقوق دانشنامه پیامبر اعظم(ص)

نود و ششمین جلسه گروه فقه و حقوق دانشنامه پیامبر اعظم(ص)

 نود و ششمین جلسه گروه فقه و حقوق دانشنامه پیامبر اعظم(ص) در پژوهشکده باقرالعلوم(ع) برگزار شد

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) ـ نود و ششمین جلسه گروه فقه و حقوق دانشنامه پیامبر اعظم(ص) با حضور اعضای شورای علمی گروه چهارشنبه شب در پژوهشکده باقرالعلوم(ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع): نود و ششمین جلسه گروه فقه و حقوق دانشنامه پیامبر اعظم(ص) با هدف غنای محتوای علمی مقالات با حضور اعضای شورای علمی گروه: حجج اسلام ابراهیم بهشتی دامغانی، عباس کوثری، سیدجعفر صاقی فدکی، فرج اله میرعرب و دکتر یوسفعلی باقرپور در دفتر دانشنامه برگزار شد.

در این جلسه بررسی محتوایی مقاله «بیع صرف» تألیف ابراهیم بهشتی دامغانی در دستور کار قرار گرفت.

این مقاله درباره «بیع صرف» که در لغت به معانی زیادی از جمله زیاده و فزونی، تقلب و حیله، توبه، نافله، برگردانیدن و صوت آمده است و در اصطلاح بیعی که عوض و معوض طلا، نقره، و یا طلا و نقره باشد بیع صرف گفته می شود.

بیع صرف علاوه بر شرایط اصل بیع دارای شرایطی است از جمله: معامله باید نقد باشد، باید ثمن و مثمن قبل از جدا شدن متعاقدین از یکدیگر در مجلس قبض شوند، در صورت اتحاد عوض و معوض در جنس باید آندو از نظر وزن مساوی باشند هرچند یکی سالم و دیگری شکسته یا یکی طلای هجده عیار و دیگری بیست و یک عیار باشد.

اعضاء شورای علمی با طرح نقطه نظرات علمی و بررسی نقاط قوت و ضعف ساختاری و محتوایی طرح مقالات، پیشنهادات اصلاحی خویش را ارائه کردند.

در نهایت مقرر شد که اصلاحات موردنیاز با ارجاع مقاله به مؤلف توسط وی صورت پذیرد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

جلسه گروه کلام و معارف دانشنامه پیامبر اعظم(ص)

پنجاهمین جلسه گروه کلام و معارف دانشنامه پیامبر اعظم(ص) با هدف ارتقای محتوای علمی مقالات با حضور اعضای شورای علمی گروه برگزار شد.
No image

جلسه سی ام شورای علمی گروه اخلاق و سیره دانشنامه پیامبر اعظم(ص)

جلسه سی ام شورای علمی گروه اخلاق دانشنامه پیامبر اعظم(ص) با حضور اعضای شورای علمی گروه در دفتر دانشنامه برگزار شد.
گزارش یکسالۀ دانشنامۀ پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم پژوهشکدۀ باقرالعلوم(علیه السلام )

گزارش یکسالۀ دانشنامۀ پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم پژوهشکدۀ باقرالعلوم(علیه السلام )

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم علیه السلام ـ در سال 89، در مجموع 221 مقاله با حجمی بالغ بر 447700 کلمه، در دانشنامۀ پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم ، به رشته تحریر درآمده است.
Powered by TayaCMS