بررسی 3 مقاله علمی – پژوهشی در هشتاد و هفتمین نشست مجمع اهل قلم «گلشن ابرار»

بررسی 3 مقاله علمی – پژوهشی در هشتاد و هفتمین نشست مجمع اهل قلم «گلشن ابرار»

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام)- هشتاد و هفتمین نشست مجمع اهل قلم پژوهشگران مجموعۀ «گلشن ابرار» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام): با هدف ارزیابی و غنای محتوایی مقالات مجموعۀ «گلشن ابرار»، نشست هشتاد و هفتم این گروه با حضور اساتید ناظر، حجج اسلام آقایان: شیخ محمد جعفر طبسی استاد سطوح عالی حوزۀ علمیۀ قم و شیخ عبدالصمد جودتی مدیر گروه گلشن ابرار برگزار شد.

در این نشست، شرح حال سه تن از علمای بزرگوار جهان تشیع ارائه و دفاع گردید و آثار پژوهشی از سوی اساتید ناظر جلسه مورد نقد و بررسی دقیق قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین طبسی ضمن تحسین نویسندگان مقالات، نکاتی را در رابطه با سیرۀ علمی بزرگان تشیع بیان نموده و برای پندآموزی بیشتر مخاطبین مجموعه؛ از نویسندگان و محققین گروه گلشن ابرار خواستند که سیرۀ اخلاقی، علمی و اجتماعی بزرگان تشیع را پر رنگ تر از سایر جهات شخصیتی آنان برجسته سازند تا الگوپذیری بیشتری از بزرگان صورت گرفته و همۀ اصناف مردم به ویژه جوانان؛ دارای محدودۀ وسیع تری در انتخاب اسوه های متعدد باشند.

در پایان نشست حجت الاسلام و المسلمین عبدالصمد جودتی؛ مدیر گروه گلشن ابرار، ضمن ارائه گزارشی از نشست های سابق گروه گلشن ابرار از تغییر رویکرد ارائه و ارزیابی مقالات خبر داد. امری که هم باعث تسریع در ویرایش نهایی و إعمال اصلاحات مقالات شده و هم باعث صرفه جویی بیشتر در هزینه های جاری می گردد.

در این نشست ها شرح حال شخصیت های مطرح زیر ارائه شد:

  • علامه شیخ سلیمان ماحوزی(از علما و محدثین برجستۀ بحرین در اواخر عهد صفویه و دارای آثار و تصانیف فراوان، متوفای سال 1121ق) نوشتۀ آقای سید سجاد هاشمی؛
  • آیت الله سید نصرالله اخوی تهرانی(از نویسندگان قانون حقوق مدنی ایران و از رهبران روحانی مشروطه، متوفای سال 1326ش) نوشتۀ آقای محمد علی نجفی؛
  • آیت الله شیخ مجد الدین محلاتی(از علمای مشهور خطۀ شیراز و متوفای سال 1378ش) نوشتۀ خانم  زهرا نجف زاده.

ناگفته نماند که این شرح حال ها پس از إعمال اصلاحات توسط محققین و انجام ویراستاری صوری، در نوبت چاپ مجلدات بعدی موسوعۀ گلشن ابرار قرار خواهد گرفت.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.

پر بازدیدترین ها

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

سابقه گلشن ابرار برمیگردد به مجموعه 110 جلدی دیدار با ابرار که در دهه هفتاد بنیانگذاری شد سپس در دو جلد اول و دوم گلشن ابرار تجمیع و چاپ گردید.
بررسی 52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع

بررسی 52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع

52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع در پنجاه و پنجمین نشست شورای علمی گلشن ابرار بررسی شد.
Powered by TayaCMS