نگارش مقالات پروژه دولت های ایرانی_اسلامی (طاهریان، علویان، صفاریان، سامانیان)

نگارش مقالات پروژه دولت های ایرانی_اسلامی (طاهریان، علویان، صفاریان، سامانیان)
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم: حسن رضایی مدیر گروه سایت پژوهه در گزارشی اعلام کرد: کار نگارش و تدوین مقالات پروژه دولت های ایرانی _ اسلامی(طاهریان، علویان، صفاریان، سامانیان) از مجموعه کلان پروژه فرهنگ نامه جامع علوم اسلامی و انسانی با عنوان فرهنگ نامه دولت های ایرانی _ اسلامی(طاهریان، علویان، صفاریان، سامانیان) در مراحل نگارش قرار گرفته است.

مدیر گروه پژوهه گفت: واحد فرهنگ نامه پژوهه، در راستای کلان پروژه فرهنگ نامه جامعه علوم اسلامی و انسانی، کار تهیه و تدوین حدود 200 مقاله در زمینه مباحث مرتبط با دولت های ایرانی _ اسلامی(طاهریان، علویان، صفاریان، سامانیان) را در حدود دو سال به انجام خواهد رساند، که از این مجموعه، مقالات دولت طاهریان پایان یافته و بقیه در دست نگارش است.

رضایی افزود: از این کلان پروژه تاکنون حدود 15 جلد با عناوین فرهنگ زندگی نامه پیامبر(ص)، فرهنگ سیره پیامبر(ص)، فرهنگ فلسفه اخلاق، فرهنگ کلام جدید و فرهنگ رویدادها و رجال پهلوی آماده چاپ شده است و بزودی فرهنگ تاریخ ادوار کلیسا، تاریخ مسیحیت، مسائل ایران و جامعه شناسی نیز جهت چاپ آماده می شوند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
دلایل وقوع حادثه کربلا

دلایل وقوع حادثه کربلا

اموی ها و دیگرانی که بعد از پیغمبر بر سر کار آمدند چهار کار عمده انجام دادند. آن چهار کار عبارتند از: 1- ولایت ستیزی، 2- دین ستیزی، 3- عدالت ستیزی، 4- تقدس زدایی. در هر جامعه ای با هر شرایطی و در هر زمانی این چهار آفت پیدا شود همان قضایا تکرار می شود.
Powered by TayaCMS