گلشن ابرار ویژه استان مرکزی چاپ و منتشر خواهد شد

گلشن ابرار ویژه استان مرکزی چاپ و منتشر خواهد شد

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم(علیه السلام) – مدیر گروه گلشن ابرار پژوهشکده باقرالعلوم(ع) اعلام کرد:  در ادامه کار استانی مجموعه گلشن ابرار، اولین نشست شورای علمی استان مرکزی با حضور شخصیت های برجسته علمی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم(علیه السلام): حجت الاسلام والمسلمین عبدالصمد جودتی افزود: در این جلسه که حضرات آیات و حجج اسلام آقایان رسولی اراکی، قاضی زاده، انصاری، اباذری، جواهرکلام، نجفی، پیرهادی حضور داشتند، نخست مدیر گروه گلشن ابرار ضمن خیر مقدم به حضار، به ضرورت ارائه الگوی علمی– کاربردی به جوانان این مرز و بوم با ارائه شرح حال علمای اثرگذار استان های مختلف کشور پرداخت تا از این رهگذر فرهنگ عمومی کشور ارتقا یابد.

وی اظهار داشت: در ادامه نشست نیز حاضران به شاخصه های مهم طرح پرداخته و پس از بحث و بررسی اساتید، با توجه به عدم شناخت کافی عموم مردم از علمای استان مرکزی که حجاب معاصر بودن آنها را در گمنامی قرار داده است، مقرر شد در این طرح به معرفی علمائی که از ابتدای قرن 14 هجری قمری تا زمان حاضر می زیسته اند و فاقد شرح حال معتبر هستند، پرداخته شود.

این مدیر پژوهشی خاطر نشان کرد: در ادامه نیز پس از بحث فراوان کارشناسان این طرح، از 50 شخصیت مطرح جلسه بیش از 20 نفر حائز اکثریت آراء شدند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالصمد جودتی تصریح کرد: لازم به ذکر است شرح حال شخصیت های مصوب پس از تالیف توسط پژوهشگران این مرکز و ارزیابی اساتید متخصص فن تراجم نگاری و دفاع در مجمع اهل قلم گروه گلشن ابرار با عنوان گلشن ابرار ویژه استان مرکزی چاپ و منتشر خواهد شد.

وی یاد آور شد: جامعه هدف این اثر عموم مردم فهیم کشور، علی الخصوص اقشاری چون: دانشجویان و اساتید دانشگاه ها، اساتید و فضلای حوزه های علمیه سراسر کشور و فرهنگیان و فرهنگ دوستان کشور عزیزمان هستند.

مدیر گروه گلشن ابرار پژوهشکده در پایان به اسامی چند تن از بزرگان تصویب شده اشاره کرد:

  1. حضرت امام خمینی(ره)
  2. آیت الله العظمی شیخ محمدعلی اراکی
  3. حاج آقا محسن عراقی
  4. شیخ محمد سلطان العلماء
  5. سید ضیاءالدین کرهرودی(آقاضیاءالدین)
  6. شیخ علی عراقی(آقاضیاءالدین)
  7. آخوند ملا محمد حکمی ادریس آبادی

و.....

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.

پر بازدیدترین ها

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

سابقه گلشن ابرار برمیگردد به مجموعه 110 جلدی دیدار با ابرار که در دهه هفتاد بنیانگذاری شد سپس در دو جلد اول و دوم گلشن ابرار تجمیع و چاپ گردید.
بررسی 52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع

بررسی 52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع

52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع در پنجاه و پنجمین نشست شورای علمی گلشن ابرار بررسی شد.
Powered by TayaCMS