پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) برگزار می کند:

دومین نشست علمی روش امام علی(علیه السلام)  در برخورد با حاکمان

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) – عبدالرضا عسگری مدیر گروه دانشنامه صحابه پیامبر اعظم(ص) از برگزاری دومین نشست علمی روش امام علی(علیه السلام) در برخورد با حاکمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام): عبدالرضا عسگری مدیر گروه دانشنامه صحابه پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله )، با اعلام این خبر گفت: این نشست در ادامه نشست اول به بررسی شیوه های حضرت در برخورد با حاکمان می پردازد. و به رفتار امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب (ع)با حکومتهای بعد از رسول خدا(صلی الله علیه و آله ) می پردازد.

این مدیر پژوهشی تصریح کرد: این همایش بدنبال پاسخ دهی به این پرسش هاست: آیا آن حضرت با حاکمان در تعامل بوده است یا در تضاد؟ آیا جنگها و فتوحات بعد از رسول خدا (صلی الله علیه و آله) به نیت تبلیغ اسلام بوده است؟ و آیا عمل فاتحان مورد تأیید اهل بیت (علیهم السلام) بوده است؟ آیا می توان به حضور آن حضرت در نمازهای جماعت از جمله ادله اثبات کننده روابط حسنه میان امام علی (علیه السلام) و حکام بعد از رسول خدا اشاره کرد.

وی افزود: در این نشست که با حضور فضلای حوزه علمیه قم و اندیشمندان و پژوهشگران برگزار می شود ،حجت الاسلام و المسلمین استاد یوسفی غروی به نظریه پردازی خواهد پرداخت.

گفتنی است: این نشست روز دوشنبه 20 آذر 1391 ساعت30/9 الی 30/11 صبح همزمان با سالروز شهادت امام سجاد (ع) در سالن همایش های پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) واقع در میدان مصلی جنب مصلای قدس برگزار می شود.