جلد اول گلشن ابرار با نگارش جدید از چاپ خارج شد

جلد اول گلشن ابرار با نگارش جدید از چاپ خارج شد

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع)- حجت الاسلام و المسلمین عبدالصمد جودتی با اشاره به انتشار مجدد اولین جلد گلشن ابرار گفت: جلد اول مجموعه گلشن ابرار پس از نگارش مجدد، ارزیابی، ویراستاری، صفحه آرائی و کنترل نهائی چاپ و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع): مدیر گروه گلشن ابرار پژوهشکده افزود: با هدف ارائه الگوها و اسوه های برجسته جهان تشیع برای نسل حاضر و به منظور پاسخگوئی به مخاطبان فرهنگ دوست جامعه اسلامی، پس از تلاش مستمر جمعی از پژوهشگران این مرکز و نظارت و داوری اعضای شورای علمی و اساتید محترم گروه گلشن ابرار، اولین جلد از نگارش مجدد آثار این گروه منتشر شد.

وی با تاکید بر مخاطب شناسی و غنای محتوای مقالات اثر پژوهشی فوق، اظهار داشت: در این کتاب به شرح حال 59 شخصیت از علمای بزرگوار شیعه از قرون گذشته تا عصر حاضر از جمله آیات عظام: ثقة الاسلام کلینی، شیخ بهائی، مقدس اردبیلی، میرزای شیرازی، ملا صدرا، علامه مجلسی، شیخ محمد خالصی و... پرداخته و با ترتیب زمانی خاصی به مخاطبان ارائه شده است.

وی تصریح کرد: تا به حال 2 مجلد از این مجموعه، بازنویسی شده و جلد اول آن به تازگی به بازار نشر راه یافته و همزمان با انتشار جلد اول، مراحل نهائی نگارش و پژوهش مجدد شرح حال 55 شخصیت علمی جهان تشیع از جمله حضرات آیات عظام: میرزا جواد آقا ملکی تبریزی، شیخ عبدالکریم حائری، سید ابوالحسن اصفهانی، شیخ عباس قمی، شیخ محمدعلی شاه آبادی، شیخ آقا بزرگ تهرانی، شهدای محراب، حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری تحت عنوان جلد 2 گلشن ابرار به زودی منتشر خواهد شد.

این مدیر پژوهشی ادامه داد: این آثار تحت نظارت و ارزیابی استاد شیخ محمد جعفر طبسی و با دقت فراوان به سال ولادت و وفات عالمان شیعه توجه شده و پژوهشگران با ملاحظه منابع تازه منتشر شده در تکمیل شرح حال شخصیتهای علمی کوشیده و این اثر به زیور طبع آراسته شده است.

مدیرگروه گلشن ابرار اذعان داشت: همزمان با فعالیتهای عمومی این مجموعه، در اجابت درخواست های مردم فرهنگ دوست استانهای مختلف کشور، تالیف شرح حال علمای بلاد مختلف میهن عزیز اسلامی را نیز در دستور کار خود قرار داده و اولین مجموعه آن که مختص 3 استان آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل بوده، در 3 جلد با نام گلشن آذربایجان، در مرحله نشر قرار گرفته که امید است به زودی منتشر و روانه فضای فرهنگی کشور شود.

وی تاکید کرد: در مجموعه 3 جلدی گلشن ابرار آذربایجان، شرح حال 300 تن از عالمان شیعه برخاسته از بلاد آذربایجان آورده شده و اثر مذکور تنها مختص عالمان دوران معاصر منطقۀ آذربایجان نیست و از علمای سده های سابق آذربایجان نیز شخصیت های شیعی برجسته ای معرفیشده اند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالصمد جودتی گفت: میرزا یحیی امام جمعه خویی، میرزا ابوالحسن انگجی، شیخ حسن بصیری، شیخ عبدالمجید بنابی، سید هادی خسروشاهی، شیخ عبدالصمد خویی، شیخ محمد سعید دینوری، سید عبدالله فاطمی نیا، میرزا خلیل قبله ای، سید علی اکبر قرشی، سید علی کوهکمری، عبدالغنی مجتهد اهری، محسن مجتهد شبستری، میرزا محمدباقر مدرس بستان آبادی، سید محمدتقی مرعشی نجفی، سید مهدی خلخالی و شیخ محمد نمازی تعدادی از علمای معرفی شده در این مجموعه هستند. و این مجموعه تحت نظر اساتید برجسته تراجم نگاری حوزۀ علمیۀ قم تهیه و آماده نشر شده است.

مدیر گروه گلشن ابرار در ادامه با توجه دادن به جایگاه مجلدات گلشن ابرار در بین کتب تراجم عصر حاضر، بر به روز بودن اطلاعات درج شده و دقت فراوان محققان گروه در استفاده از منابع روز و متقن تأکید کرد و در انتها از مرحله آماده سازی مجلدات یازدهم تا شانزدهم گلشن ابرار برای ویراستاری نهایی و تدارک مقدمات انتشار خبر داد.

گفتنی است: کاربران محترم می توانند متن مجلدات اول تا نهم گلشن ابرار را در پایگاه اطلاع رسانی پزوهشکده باقرالعلوم(ع) قم به نشانی www.nbo.ir دریافت نمایند. و همچنین جهت تهیه آثار پژوهشی این مرکز به انتشارات پژوهشکده باقرالعلوم(ع) مراجعه و یا با شماره تلفن 37837308 با پیش شماره 025 تماس حاصل فرمایند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

سابقه گلشن ابرار برمیگردد به مجموعه 110 جلدی دیدار با ابرار که در دهه هفتاد بنیانگذاری شد سپس در دو جلد اول و دوم گلشن ابرار تجمیع و چاپ گردید.
بررسی 52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع

بررسی 52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع

52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع در پنجاه و پنجمین نشست شورای علمی گلشن ابرار بررسی شد.
Powered by TayaCMS