روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام)- حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی گفت: سند مظلومیت حضرت صدیقه سلام الله علیها ، سفارش مخفی بودن تشییع،تکفین و تدفین آن حضرت و رسوایی بدخواهان است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام): مدیر گروه علوم حدیث پژوهشکده باقرالعلوم (ع) در سخنانی گفت: از ویژگیهای برتر آن یادگار انبیا و اولیاء، تدبیر بسیار ظریف او در سفارش به همسرش علی(ع)است، که نشان از قدرت فکری و آینده نگری او دارد، او با هدف ماندگاری در تاریخ، و اثبات مظلومیت، و رسوایی بدخواهان، به امیر مومنان (ع) سفارش می کند تا تشییع و تکفین و تدفین وی شبانه و با حضور شخصیتهای مورد تایید، و پنهان ماندن مکان دفن صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: از نگاه دین باوران، فاطمه حقیقتی است تاریخی و آفریده ای است استثنائی با امتیازات و ویژگیهای منحصر به فرد که او را در مقام والاترینها قرار داده است.

این پژوهشگر حوزوی خاطر نشان کرد: بدون شک فاطمه زهرا سلام الله علیها برترین بانوی همه قرون و اعصار است ، اگر چه این عنوان برای آنان که درکی از اسرار پنهان و حقایق مخفی عالم ندارند شاید کمی سنگین و ناباورانه تلقی شود زیرا از نگاه آنان آدمیان همه یکسان و برابرند و آفرینش ویژه و استثنائی نداریم ، و لذا وجود و حضور شخصیتهای بزرگ معنوی و آسمانی را یا انکار کرده و یا لا اقل شک و تردید ایجاد می کنند.

این مدیر پژوهشی تاکید کرد: اثبات این مطلب چندان کار سخت و وقت گیری نیست بلکه کافی است تا اندکی رنج و زحمت گذر از پیچ و خمهای تاریخ مکتوب را به جان و دل پذیرا شده و سری به نوشته های تاریخ نگاران و ثبت گران وقایع تاریخی بزنیم تا اندکی با ارزشهای انسانی بانویی که مادر پدر لقب گرفت آشنا شویم.

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی این بانو خاطرنشان کرد: از امتیازات این بانوی بانوان که از بارزترین ویژگیهای منحصر به فرد اوست داشتن پدری به نام پیام آور خاتم، منادی توحید در مرکز آلوده به شرک جزیره العرب، و مادری ثروتمند با گرایش علاقه مندی به خدا پرستی به نام خدیجه که تمام ثروتش را در راه اهداف بزرگ شوهرش تقدیم کرد، و دارای همسری که اگر او نبود برای فاطمه شوهری در کره زمین یافت نمی شد، و فرزندانی که دو طرف عرش الهی مزین به نام زیبای این دو بزرگوار است، آری فاطمه در یکی از بهترین خانه ها پا به عرصه وجود گذاشت و در پاکترین فضای موجود در کره زمین نفس کشید و در کنار با ارزشترین همسر زندگی کرد و نیکوترین سیمای زن مسلمان را به یادگار گذاشت.

حجت الاسلام اسماعیلی ادامه داد: از دیگر امتیازات شهیده راه ولایت بی توجهی به لذتهای مادی دنیا و قناعت کردن به اندک امکانات موجود در خانه بود که در کمال شگفتی حتی همان اندک را با بینوایان و برهنگان و در راه ماندگان و اسیران تقسیم می کند، که البته این اوج گذشت و ایثار او را نشان می دهد.

مدیر گروه علوم حدیث پژوهشکده ادامه داد: امتیاز دیگر شفیعه قیامت توجه به بندگی خداوند و عمل به دستورات عبادی و نیایشهای دلنشین و گاه طولانی اوست که تاثیری جبران ناپذیر بر بدن وی گذاشته بود تا آنجا که مورخان و محدثان در کمال شگفتی نوشته اند که پاهای آن حضرت متورم شده بود.

وی با ارائه توضیحاتی در مورد مشی سیاسی حضرت گفت: خطبه های عالمانه و افشاگریهای کوبنده در دفاع از حساسترین مساله ی سیاسی اجتماعی پس از پدر،آنگاه که اسطوره ایمان و شجاعت و مردانگی و غیرت با توطئه بدخواهان از مسند ظاهری رهبری کنار زده می شود، نام او را به عنوان بانوی اول قهرمان تاریخ ثبت می کند .

وی در پایان افزود: آنچه مرور کردیم اندکی از فضایل بی شمار صدیقه طاهره (ع)بود، و اکنون بیندیشیم که آیا حق داریم او را بانوی بانوان و الگوی بی مانند همه انسانها به ویژه زنان مسلمان بدانیم یا نه؟