سلفی ها به نام دین جنایت هایی انجام می دهند که یهودیان با کفر خود آن اعمال را انجام ندادند

سلفی ها به نام دین جنایت هایی انجام می دهند که یهودیان با کفر خود آن اعمال را انجام ندادند

آیت الله طبسی در نشست «نقش سلفی ها در سقوط بغداد» در پژوهشکده باقرالعلوم گفت؛

سلفی ها به نام دین جنایت هایی انجام می دهند که یهودیان با کفر خود آن اعمال را انجام ندادند

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام)- آیت الله نجم الدین طبسی طبسی در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر نیز جنایات سلفی ها ادامه دارد، افزود: سلفی ها به نام دین جنایت هایی انجام می دهند که یهودیان با کفر خود آن اعمال را انجام ندادند و هتک نوامیس یکی از اعمال ناشایست آنها است که نام آن را جهاد نکاح گذاشته اند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام): نشست «نقش سلفی ها در سقوط بغداد و نقش خواجه نصیرالدین طوسی در گسترش اسلام» پیش از ظهر پنج شنبه با حضور عده ای از پژوهشگران تاریخ اسلام در سالن اجتماعات پژوهشگاه باقرالعلوم(ع) با سخنرانی آیت الله نجم الدین طبسی برگزار شد.

آیت الله نجم الدین طبسی در نشست علمی «نقش سلفی ها در سقوط بغداد و نقش خواجه نصیرالدین طوسی در گسترش اسلام» گفت: خواجه نصیرالدین طوسی بعد از حملات سنگین سلفی ها توانست دوباره حیثیت و فرهنگ را اعاده کند به گونه ای که قابل قیاس با حکومت عباسی نبود و اگر بگوییم در سقوط بغداد نقش داشته است نقش اصلاحی داشته و نه تخریبی و این مسأله سلفی ها را بسیار حساس کرد و به همین خاطر آن ها اتهاماتی به او زدند.

این استاد حوزه گفت: خواجه نصیر وقتی متوجه شد که نمی تواند در برابر آن سیر به صورت فیزیکی و نظامی کاری انجام دهد به صورت فرهنگی با آن برخود کرد به گونه ای موجب شد بسیاری مسلمان شوند و با این عمل خود معادله سلفی ها را تغییر داد.

آیت الله طبسی خاطر نشان کرد: عباسيان حاكميت بر مسلمانان را به نااهلان و بيگانگان سپرده بودند و خود مشغول عيش و نوش و تباهي بودند و همين از دلايل اساسي سقوط حاكميت آنان بود.

کارشناس و ارزیاب علمی پژوهشکده باقرالعلوم (ع) اظهار داشت: سلفي ها نيز تلاش داشتند با ساقط كردن مستعصم خليفه اي ضعيف تر از او داشته باشند تا منويات خود را به او القا كنند. ما در زمینه تبیین مبانی و حقایق از خواجه نصیرالدین طوسی وظیفه داریم و در این باره بسیار کوتاهی کرده ایم.

این محقق برجسته حوزوی با تاکید بر جایگاه این عالم بزرگ تصریح کرد: خواجه نصیر در عصر غیبت از مؤثرترین علما در جهان اسلام است و مسلمان شدن خان مغول، تأسیس رصدخانه مراغه، حفظ 400 هزار جلد کتاب فاخر، نوشتن کتب متعدد، تربیت شاگردان برجسته و حفظ بسیاری از نفوس، از جمله خدمات این دانشمند بزرگ است.

وی افزود: در این مورد حملات فراوانی به ابن علقمی و خواجه نصیرالدین طوسی در گفتارها و نوشتار سلفی ها آمده و در ادامه هم گفته اند که شیعه امپراطوری مسلمین و عظمت اسلام را نابود کرده و همچنان در طول قرن ها بر این طبل می کوبند.

آیت الله نجم الدین طبسی در ادامه اذعان کرد: از ابتدا همین افرادی که چنین ادعاهایی را در طول تاریخ مطرح کردند، خود زمینه حضور و حمله مغول ها را فراهم کردند چرا که اولین تحریک ها از سوی خلیفه بغداد برای حمله به خوارزم صورت گرفت و در ادامه این حملات به بغداد هم رسید و در نهایت حکومت بغداد سقوط کرد.

وی در پایان به پرسش های حاضران پاسخ گفت.

Powered by TayaCMS