گزارش یکسالۀ دانشنامۀ پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم پژوهشکدۀ باقرالعلوم(علیه السلام )

گزارش یکسالۀ دانشنامۀ پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم پژوهشکدۀ باقرالعلوم(علیه السلام )

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقر العلوم علیه السلام حجة الاسلام والمسلمین علی-اکبر نیکزاد، مدیر دانشنامۀ پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم طی گزارشی اعلام کرد: در سال 89، در مجموع 221 مقاله با حجمی بالغ بر 447700 کلمه در این دانشنامه به رشته تحریر درآمده است.
وی با تشکر از مجموعۀ فضلا و نویسندگان همکار گفت: در دانشنامۀ پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم در سال گذشته، بیش از 264 مدخل علمی برای نگارش مقاله به محققین سفارش داده شد و 221 مقاله با حجم 447700 کلمه به نگارش درآمد و مورد ارزیابی هیأت علمی قرار گرفت.
مدیر دانشنامۀ پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم ، ضمن تقدیر از تلاش خالصانة اعضای محترم گروههای علمی تأکید نمود، این گروهها بیش از 150 جلسه شورای علمی را در سال گذشته، برای بررسی مقالات رسیده و چگونگی اصلاح آن برگزار کرده‌اند که 91 مقاله، پس از ویرایش علمی به مرحله نهایی رسید.
این مدیر پژوهشی در ادامۀ اظهاراتش گفت: گروه اخلاق و سیره این دانشنامه در سال 89، 102 مقاله سفارش داده است که از این میان 45 مقاله به حجم 79507 کلمه دریافت و مورد ارزیابی قرار گرفت. و با برگزاری 23 جلسه شورای علمی، 25 اثر پس از ویرایش علمی، نهایی شد.
نیکزاد افزود: گروه اعلام و تاریخ در این سال دارای 31 مقاله سفارشی بود که 33 مقاله به حجم 51781 کلمه پس از نگارش دریافت و ارزیابی شد و 47 جلسه شورای علمی نیز برگزار نمود که حاصل آن نهایی شدن 40 مقاله بوده است.
این مدیر گروه پژوهشکده در مورد گروه فقه و حقوق اظهار داشت: در گروه فقه و حقوق 32 مقاله سفارش داده شد و 36 مقاله به حجم 104607 کلمه دریافت و ارزیابی و 47 جلسه شورای علمی برگزار شد که حاصل آن نهایی شدن 20 مقاله بوده است.
وی با توضیح در مورد گروه کتابشناسی گفت: این گروه نیز، با نگارش و معرفی 34 اثر علمی در مورد پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم با حجم 20730 کلمه، موفق به ارزیابی آنها نیز شد. همچنین در گروه کلام و معارف 64 مقاله سفارش داده شد و 73 مقاله به حجم 191500 کلمه دریافت و ارزیابی و 41 جلسه شورای علمی برگزار شد و در آن 6 مقاله، به مرحله نهایی رسید.
گفتنی است به حول و قوه الهی اولین جلد دانشنامۀ پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم تا اوائل تابستان جاری چاپ خواهد شد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

جلسه گروه کلام و معارف دانشنامه پیامبر اعظم(ص)

پنجاهمین جلسه گروه کلام و معارف دانشنامه پیامبر اعظم(ص) با هدف ارتقای محتوای علمی مقالات با حضور اعضای شورای علمی گروه برگزار شد.
No image

جلسه سی ام شورای علمی گروه اخلاق و سیره دانشنامه پیامبر اعظم(ص)

جلسه سی ام شورای علمی گروه اخلاق دانشنامه پیامبر اعظم(ص) با حضور اعضای شورای علمی گروه در دفتر دانشنامه برگزار شد.
Powered by TayaCMS