شناخت گروه ادیان و فرق

شناخت گروه ادیان و فرق


گروه ادیان وفرق یکی از گروههای وابسته به پژوهشکده باقر العلوم (ع) که درصدد پیگیری وتحقیق درباره ادیان وفرق مختلف درجامعه می باشد .
گروه ادیان و فرق با بررسی منطقی و مستدل در راستای کمک به پژوهشگران ومحققان،و آگاه سازی بیشتر نسل جوان و نوجوان ، در موضوعات وهابیت ،بهائیت،تصوف ،جریان های معنویت گرا فعالیت خود را آغاز نموده است
یکی از زیرمجموعه های این گروه بخش بهائیت پژوهی می باشد که با توجه به فعالیتهای تخریبی بهائیان و هجمه وسيع فرهنگي علیه مقدسات اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی لزوم مقابله مناسب و جدي با فرقه ضاله؛ ضروري است تا فعالیتهای آنها مورد بررسی و راههای مقابله با آن برای مسئولین،ّمبلغین محترم و مردم بیان شودوباانتشار مقالات متعدد و نقد تعالیم بهائیت و پاسخگوی به شبهات پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام گروه بهائیت پژوهشی را در سال 1388بنا نهاد.
دومین گروه ازاین مجموعه بخش وهابیت پژوهی می باشدازانجایی که وهابیت با اندیشه های آلوده خود جهان اسلام را تحت تاثیر قرارداده وباچالشی جدی روبروساخته ونفوذه این دسته دربین مسلمانان مخصوصا اهل سنت به حدی زیاداست که شاید میتوان گفت تفکرسلفی با سرعت بسیارزیادربین اقشار مختلف درحال پیشروی است و بااین وجودآینده مبهمی را می توان برای مسلمانان جهان ترسیم نمود.
لذا ضرورت دارد به این مساله نگاه جدی شده و رویکرد منطقی دراین باره اتحاذ شود تاازسرایت بیش از پیش این تفکر آلوده که خون ، ناموس ومال وهمه هستی مسلمانان را باخطربسیارجدی مواجه می سازدجلوگیری به عمل آیدلذا پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام گروه وهابیت پژوهشی را در سال 1388بنا نهاد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

No image

بزودی اولین پیش شمارۀ فصلنامۀ تخصصی بهائیت توسط پژوهشکدۀ باقرالعلوم(ع)منتشر می گردد!

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع) – اولین پیش شمارۀ فصلنامۀ تخصصی بهائیت با مقالات اساتید متخصص در حوزۀ بهائیت بزودی منتشر می گردد.
No image

رصد شبهات وهابیت و پاسخ دهی مناسب به آنان

حجت الاسلام و المسلمین سیداسدالله محمودی مدیر گروه ادیان و فرق پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام طی گزارشی اعلام کرد: از مهمترین کارهای گروه ادیان و فرق پژوهشکده رصد شبهات وهابیت وهمچنین فتاوا و اخبار آنان و پاسخ دهی مناسب به این مسائل بوده است.
No image

انتشار کتاب پیام آوران تاریکی

گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم(ع)، کتابی را با نام «پیام آوران تاریکی» منتشر می کند.
Powered by TayaCMS