نشست مدیریت خانواده در فضای مجازی با رویکرد تربیت و مشاوره مبلغان و مربیان

نشست مدیریت خانواده در فضای مجازی با رویکرد تربیت و مشاوره مبلغان و مربیان

نشست مدیریت خانواده در فضای مجازی با رویکرد تربیت و مشاوره مبلغان و مربیان اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به ‌مثابة یک تیغ دو لبه است که با آموزش صحیح و فرهنگ‌سازي می‌توان، استفاده‌هاي فراوانی از آنها نمود و در غیر این صورت با استفادة نامناسب، آموزش غیراصولی و عدم وجود فرهنگ کاربري، سازگاری و مهارت‌های اجتماعی و فردي انسان به‌وسیله آنها از بین می‌رود .

در این میان فضای مجازی یکی از زمینه‌های مهم بروز ناهنجاری در خانواده‌هاست، محتویات فضای مجازی و خدمات ارائه شده در فضای مجازی موجب شده تا کاربران با تأثیرپذیری از جنبه‌های منفی آن انتظارات خود از جنبه‌های مختلف زندگی را بر خلاف واقعیت‌های موجود در فضای حقیقی تعریف کنند و همین امر تا حد زیادی زندگی واقعی کاربران را تحت تأثیر قرار دهد و تبعات بسیار زیانباری برای کودکان، نوجوانان و جوانان  داشته باشد؛ ازاین‌رو با توجه به این فراگیری استفاده از فضای مجازی در جامعه و خانواده‌ها، مدیریت فضای مجازی در خانواده می‌تواند کمک زیادی به کاهش آسیب‌های آن کنند و حتی به‌عنوان ابزاری کارآمد مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به مطالب بیان شده، پژوهشکده باقرالعلوم(ع) در نظر دارد سلسله نشست‌هایی با عنوان مدیریت فضای مجازی در خانواده با نگاه تربیتی و مشاوره‌ای برگزار کند.

با ارائه دکتر مهدی هادی

 

دانلود صوت نشست:

کیفیت متوسط با حجم 19M

کیفیت خوب با حجم 38M

 

روز سه شنبه 12 دی ماه 96 ساعت 10

بلوار نیایش - جنب مصلی قدس -سالن همایش های پژوهشکده باقرالعلوم(ع)

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
نرم افزار اندروید روضه

نرم افزار اندروید روضه

این نرم افزار شامل مجموعه ای از روضه ها از اساتید مشهور کشور می باشد و به صورت رایگان در خدمت مؤمنین خصوصاً واعظین و مداحان و هموطنان عزیز قرار گرفته است.
نرم افزار اندروید ذکرها و لحظه ها

نرم افزار اندروید ذکرها و لحظه ها

این نرم افزار بر گرفته از کتابی با همین عنوان تالیف ملا محسن فیض کاشانی است. که اذکار وارده در لحظات مختلف اشاره می کند. این نرم افزار شامل هشت باب می باشد.
نرم افزار اندروید بانوی بهشتی

نرم افزار اندروید بانوی بهشتی

این نرم افزار شامل اطلاعاتی درباره زندگی نامه حضرت زهرا (سلام الله علیها) می باشد همچنین در این نرم افزار وقایع تاریخی دوران آن حضرت در موضوعات مختلف ارایه گردیده است.
نرم افزار اندروید مجالس روضه شوشتری

نرم افزار اندروید مجالس روضه شوشتری

این نرم افزار شامل 14 مجلس از سخنرانی های علامه شوشتری در ماه محرم و رمضان می باشد.
Powered by TayaCMS