انتشار موسوعۀ کلمات الامام کاظم (ع)

انتشار موسوعۀ کلمات الامام کاظم (ع)

پژوهشکدۀ باقرالعلوم برای اولین بار منتشر می کند: موسوعۀ کلمات الامام کاظم (ع)

به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع):– حجة الاسلام و المسلمین مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده طی گزارشی اعلام کرد: موسوعۀ کلمات امام کاظم (ع) برای اولین بار در گروه حدیث تکمیل و آمادۀ انتشار شده است؛ این مجموعه شامل 1850صفحه است که با زیر مجموعۀ چهار جزء که جزء اول آن دارای پنج فصل با زیر مجموعه خاص خودش که عبارتند از فصل اول: توحید . معرفة الله، فصل دوم قرآن و تفسیر، فصل سوم نبوت، فصل چهارم امامت با هفت عنوان، فصل پنجم معاد، فصل ششم فرق و اصحاب. جزء دوم احکام دارای 31 فصل، جزء سوم اخلاق و آداب در دوفصل، جزء چهارم: ادعیه و زیارات: که این مجموعه شامل 3640 حدیث است
مدیر گروه حدیث پژوهشکده در ادامه گفت: موسوعۀ کلمات امام هادی(ع) که چاپ اول آن چند سال پیش صورت گرفته بود که در سال گذشته با افزودن 166 حدیث آمادۀ چاپ دوم گردیده است. این اثر در 510 صفحه با 596 حدیث در چهار فصل: عقاید، احکام، اخلاق، ادعیه و زیارات تنظیم شده است.
حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی با اشاره به پروژۀ موسوعۀ امام حسن عسکری (ع) افزود:این موسوعه نیز پس از چاپ اول، با افزوده شدن 161 حدیث  و در مجموع 505 حدیث در 4 فصل  مراحل نهایی را می گذراند و مجموع صفحات آن 525 صفحه است.
این مدیر پژوهشی در ادامه با ذکر ویژگیهای موسوعۀ کلمات امام المهدی (ع)گفت: موسوعۀ امام مهدی، پس از جمع آوری احادیث از متون و کتب روایی، تاریخی و تفسیری در مرحلۀ مقابله متن و ویراستاری قرار دارد که تعداد احادیث فعلی آن 337 در 500 صفحه است که در نهایت بر تعداد صفحات و احادیث آن افزوه خواهد شد.
حجة الاسلام اسماعیلی در پایان یاد آور شد : موسوعة الامام المجتبی (ع) پس از آنکه چاپ اول آن  صورت گرفت؛ در سال گذشته پس از مطالعه و تحقیق مجدد 240 حدیث به ان افزوده و مجموع احادیث آن به 677 حدیث می رسد که بزودی برای چاپ دوم نهایی خواهد شد.این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
نشست گروه حدیث با شواری راهبردی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام )

نشست گروه حدیث با شواری راهبردی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام )

صبح امروز اولین نشست گروه حدیث با شورای راهبردی پژوهشکده برگزار شد.
Powered by TayaCMS