کتاب «بررسی تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان با رویکرد پاسخ به شبهات پیرامون»

کتاب «بررسی تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان با رویکرد پاسخ به شبهات پیرامون»

پژوهشکده باقرالعلوم (ع) منتشر می کند؛

کتاب «بررسی تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان با رویکرد پاسخ به شبهات پیرامون»

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع)- حسن رضایی مدیر گروه پژوهه گفت: کتاب «بررسی تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان با رویکرد پاسخ به شبهات پیرامون» آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع): حسن رضایی مدیر گروه پژوهه پژوهشکده باقرالعلوم (ع) گفت: کتاب «بررسی تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان با رویکرد پاسخ به شبهات پیرامون» آماده انتشار شد.

رضایی با اعلام این خبر گفت: یکی دیگر از پروژه های واحد پاسخ به سوالات و شبهات دینی، تدوین کتابی با عنوان «بررسی تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان با رویکرد پاسخ به شبهات پیرامون» است.

وی افزود: از محور های مهمی که پایگاه های الحادی به طور گسترده به آن پرداخته اند، بررسی برخی حوادث تاریخی در قرون اولیه اسلام و رابطه آن با ایران است. در این پایگاه ها این چنین القاء می شود که دین اسلام ماهینی نژاد پرستانه و ضد ایرانی دارد و با استناد به برخی شواهد تاریخی در صدد اثبات این ادعا واهی هستند.

رضایی خاطر نشان کرد:واحد پاسخ به سوالات و شبهات دینی گروه پژوهه با شناسایی کامل این شبهات، پروژه دیگری را ثبت و تصویب و عملیاتی نمود. این پروژه با عنوان « بررسی تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان با رویکرد پاسخ به شبهات پیرامون» و به قلم دکتر حاجی زاده به رشته تحریر درآمده و جناب دکتر فلاح زاده (عضو هیئت علمی و مدیر گروه تاریخ دانشگاه باقرالعلوم ع) نظارت علمی این کتاب را بر عهده داشته است.

این مدیر پژوهشی تصریح کرد: کارهای محتوایی این کتاب اعم از نگارش، اصلاحات و... به طور کامل به اتمام رسیده و در حال حاضر مراحل مقدماتی چاپ را طی می کند. این کتاب در قطع رقعی و به حجم 160 صفحه منتشر خواهد شد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
Powered by TayaCMS