حضور فعال بهائیت در فضای مجازی

حضور فعال بهائیت در فضای مجازی

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) - مدیر گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم (ع)گفت: از فعالیتهای بهائيان ايراني، مي توان به حضور منظم در تمام سایت های اينترنتی و اعتراض و انتقاد از مطالبی که عليه بهائيت، نوشته شده اشاره کرد که در خلال اين کار، با القاء شبهات، خود را از فشار شبهات مطرح شده عليه بهائيت رها مي کنند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام): حجت الاسلام والمسلمین سید حسین علی موسوی زاده در رابطه با فرقه ضاله بهائیت با ارائه توضیحاتی در مورد سایت های بهائیان خاطر نشان کرد: بهائيان با راه اندازي سايت هاي فارسي به ظاهر شخصي و غير تشکيلاتي و با اسامي گمراه کننده، در شبکه اينترنت حضوری فعال دارند. حيله ديگري که اين فرقه به آن دست زده است، حضور در تالارهاي گفتگو و وبلاگ هاي فارسي زبان با اسامي ناشناخته است. متأسفانه، در حال حاضرتعدادی پایگاه اینترنتی، و انبوهی از سایتها و وبلاگها به زبان فارسی در جهان مشغول به تبلیغ مسلک بهایی است و بعضاً در پوشش عنوان مقدس مهدویت به پخش اطلاعات غلط و وارونه درباره حضرت ولی عصر (عج) مبادرت ورزیده و افراد مختلف بویژه جوانان تحصیل کرده را که جهت کسب اطلاعات در اینترنت به جستجو می پردازند گمراه می سازد. حمایت بی دریغ رژیم صهیونیستی و آمریکا و انگلستان، امکانات تبلیغی فراوانی را برای این فرقه در اینترنت فراهم آورده است.

این پژوهشگر برجسته در مقدمه سخنان خود گفت: امروزه رسانه و فضای مجازی با دارا بودن قابلیت های بسیار، ابزاری است، تا صاحبان قدرت در دهکدة جهانی به آسانی و بدون پیمودن راه های طولانی، افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند و افکار موهوم و مسموم خود را خوراک مردم به ویژه نسل جوان کنند. لذا شناسایی گونه هاي مختلف رسانه اي و کارکردهاي آنها و اطلاع از محتوا، کمیت و کیفیت آنها برای دریافت قوت ها و ضعف ها و همچنین میزان فعالیت و هجمه آنان و شناخت روش ها و شیوه های تبلیغی آنان، در ترسیم راهبردی جامع برای مقابله، نقش به سزایی دارد.

این استاد حوزه تاکید کرد: در گستره شبکه های قابل دریافت از طریق ماهواره بسیاری از کشورهای جهان برنامه های شبکه های دولتی و نیمه خصوصی خود را که با امکانات کاملا حرفه ای تولید و پخش می شوند از این طریق نیز در اختیار بینندگان و مخاطبین جهانی قرارداده اند و از طرف دیگر شبکه های خصوصی کوچک هم هرروز به مدد تکنولوژی جدید شکلی جذابتر و حرفه ای تر به خود می گیرند. در همین راستا، فرقه ضاله بهائيت به امر تبليغات، اهمیت زيادي مي دهد و هر سال، ميليون ها دلار هزينه کارهاي تبليغاتي مي کند.

وی در ادامه سخنان خود افزود: براي بهائيان اثر تبليغات منفي نيز، به اندازه تبليغات مثبت حائز اهميت است و از رهگذر همين اعتقاد است که بيت العدل حيفا، افزون بر ميليون ها دلار هزينه براي خريد «فضا» و «وقت» از ماهواره هاي گوناگون و کمک هاي چشمگير به تلويزيون هاي ماهواره اي، طيف وسيعي از تبليغات خود را شروع کرده و تلاش بسياري در زمينه تبلیغ بهائيت دارد.

موسوی زاده تاکید کرد: بهائيان مرکز اصلي فعاليت اينترنتي خود را به خارج از کشور و به ويژه به کشورهای آمريکا، انگليس، آلمان، استراليا و اسرائيل منتقل کرده اند.

وی در ادامه یادآور شد: از فعالیتهای بهائيان ايراني، مي توان به حضور منظم در تمام سایت های اينترنتی و اعتراض و انتقاد از مطالبی که عليه بهائيت، نوشته شده اشاره کرد که در خلال اين کار، با القاء شبهات، خود را از فشار شبهات مطرح شده عليه بهائيت رها مي کنند.

موسوی زاده تاکید کرد: تشکيلات بهائي از شبکه اينترنت براي ابلاغ پيام هاي بيت العدل، به سائر بهائيان استفاده مي کند؛ اين تشکيلات با کمک پيروانش ضمن حضور در بخش هاي مختلف اينترنت، گروه هاي گفتگوی اينترنتي ايجاد کرده که هر کدام بنگاهی براي گردهمايي مجازي بهائيان است و اعضاي بهائي وابسته به اين گروه ها، عامل اجراي طرح ها و دستورهای پنهان و آشکار تشکيلات رهبري بهائيت، مستقر در شهر حيفاي رژيم صهيونيستي، هستند. آنها با دعوت اينترنتي از بهائيان براي شرکت در نشست هایي در تهران به تبليغ عقايد اين فرقه مي پردازند تا آنان را به فعاليت و تبليغ تحریک کنند و حتي از اينترنت براي سازمان دهي ضيافات و جلسات تبليغي خود استفاده مي کنند. فعالیتهای ذکر شده نیاز به رصد دقیق از سوی مسئولین مربوطه دارد و باید با همفکری کارشناسان بهائی شناس، یک برنامه دقیق برای مقابله آن در نظر گرفت.

این مدیر پژوهشی با اشاره به تاثیر شگرف انیمیشن بر ذهن کودکان ادامه داد: انیمیشن ها همواره از جذاب ترین ساختارهای نمایشی به شمار می روند. با توجه به قابلیت ها، ویژگی ها و اهمیت این نوع برنامه ها، هر روز شاهد رشد سریع تولیدات کارتونی به لحاظ کمی و کیفی هستیم شرکت های انیمیشن سازی، تنها برای همان ساعتی که کودکان ما انیمیشن تولیدی آنها را می بیند، برنامه ریزی نمی کنند، بلکه تلاش می کنند تا فکر و ذهن کودک را حتی در رختخواب شبانه و بازی های کودکانه اش متوجه رفتار و موضوع مورد نظر خود نمایند. از این روی، می توان گفت نه تنها کودکان معصوم، بلکه والدین هم نمی توانند تصور کنند در پی این زیبایی ها و لطافت، ممکن است یک جهان بینی خاص و خارق العاده با اهداف بلند مدت نهفته باشد که می خواهد، فرهنگ و ايدئولو‍ژي خاص خود را به مخاطب القاء کند. در اين بين بهائيان نيز از کارکرد بي نظير انيميشن ها غافل نبوده و در دور جدید فعالیت های خود برنامه ریزی تبلیغی برای کودکان را در دستور کار قرارداده اند. و طبق اخبار به دست آمده در حال برنامه ریزی تولید انیمیشن برای کودکان با محوریت القای آموزه های فرقه ضاله بهائیت هستند.

وی با توضیح درمورد کارکرد رادیو و تلویزیون گفت: بهائيان از نقش مثال زدني راديو و تلوزيون غافل نبوده و با راه اندازي مراکز راديوئي و تلويزيوني متعدد سعي در القاء مفاهيم مورد نظر خود به مخاطب دارند که نمونه هائي از اين موارد را ذکر کرده و به اهداف آنها در خلال اين برنامه ها اشاره مي شود لازم به ذکر است که اهداف راهبردي اين گونه از برنامه ها که به آنها اشاره شده است، برگرفته از ساعت ها تحليل و بررسي از برنامه هاي متعددي است که از رسانه هاي بهائي در حال پخش است.

مدیر گروه بهائیت پژوهشکده در مورد برنامه تلویزیونی آئین بهائی گفت: اين برنامه در غالب گزارش ها، میز گردها، مصاحبه ها و گفتگوها که معمولا با پژوهشگران و اندیشمندان از جامعه بهائی و یا دوستان جامعه بهائی و افراد گوناگون که بیشتر در موضوعات صلح و عدالت و بستر رشد و پیشرفت تمدن آینده انسان است اجرا می شود.

حجت الاسلام موسوی زاده با اشاره به اهداف سازندرگان برنامه های تلویزیونی بهائی تصریح کرد:هدف از تهيّه و ارائه برنامه هاى تلویزیونی آئین بهائی را در چند بخش می توان خلاصه نمود: 1-ارائه اطلاعاتی درباره اصول اعتقادى و باورهاى فرقه بهائیه و طرح مسائلی چون معرفی تعالیم فرقه بهائی، تساوی حقوق زن و مرد، تعلیم و تربیت اجباری، ترک تعصبات و ...

وی ادامه داد: دومین هدف از بین بردن اعتقادات منفی پیروان سایر ادیان در باره فرقه بهائیت در راستای موجه جلوه دادن مسائل اعتقادی بهائی و بهره گیری از عرق ملی گرائی و احساس همبستگی ایرانی، برای تحکيم پايه هاى مهر و دوستى ميان ايرانيان و بهائیان فارسی زبان سراسر جهان. اما سومین هدف معرفی بهائیت به عنوان یک آئين برحق که به همه اديان احترام مي گذارد است و اینطور وانمود می کند که همه فرستادگان خدا را بعنوان پيامبران بر حق الهى پرستش مي کند که در جهت پیدا کردن جایگاه مورد قبول میان سایر ادیان و مذاهب رایج در ایران است.

این استاد حوزه در مورد چهارمین هدف گفت: معرفی بهائیان به عنوان افرادی دوست دار جهان و جهانيان بلکه عاشق هر وجب از خاک پاک ايران که به شدت به وطن خویش یعنی ایران دلبسته اند و آن را دوست می دارند و همواره همّشان را در راه اعتلاء و سربلندى آن مرز و بوم به کار می بندند و خود را به عنوان همسایه و همکار و همنشين با فارسی زبانان کل جهان می بینند.

وی در مورد دیگر اهداف شبکه های تلوزیونی بهائیت گفت: معرفی بهائیان به عنوان افرادی صلح جو و خادم نوع بشر که همواره صداقت، امانت و پاکدامنى را به همراه داشته اند و مبناى اعتقادى شان یگانگی نوع بشر و وحدت اديان الهى است. همچنین ارائه دستوراتی برای چگونگی تربیت فرزندان و زیر سؤال بردن احکام و ارزش های اسلامی و طرح ادعای پایمال شدن حقوق بهائیان از اهداف دیگر آنهاست.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
روز حجاب و عفاف

روز حجاب و عفاف

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله
Powered by TayaCMS