جلد جدید از مفصل ترین موسوعه زندگینامه نویسی شیعه در دوران معاصر منتشر می شود

جلد جدید از مفصل ترین موسوعه زندگینامه نویسی شیعه در دوران معاصر منتشر می شود

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام)- حجت الاسلام والمسلمین عبدالصمد جودتی گفت: تألیف، ارزیابی، دفاع در مجمع اهل قلم و کنترل نهائی 5 جلد از مجلدات گلشن ابرار به اتمام رسیده و مراحل ویرایش و صفحه آرائی آن نیز نهایی شده و این مجلدات آماده چاپ است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام): مدیر گروه گلشن ابرار پژوهشکده باقرالعلوم (ع) افزود: با هدف ارائه الگوها و اسوه های برجسته جهان تشیع برای نسل حاضر و به منظور پاسخگوئی به مخاطبان فرهنگ دوست جامعه اسلامی پس از 3 سال تلاش مستمر جمعی از پژوهشگران این مرکز و نظارت و داوری اعضای شورای علمی و اساتید محترم گروه گلشن ابرار، 5 جلد از آثار این گروه در فرایند نشر قرار گرفت.

وی با تاکید بر مخاطب شناسی و غنای محتوای مقالات آثار فوق اظهار داشت: این آثار در دو بخش بوده و بخش اول شامل جلد 10 و 11 گلشن ابرار است. در این مجموعه شرح حال علمای شیعه از قرون گذشته تا عصر حاضر به نگارش در آمده و به ترتیب زمانی در مجموعه گلشن ابرار که مفصل ترین موسوعه زندگی نامه نویسی شیعه در دوران معاصر است به مخاطبان ارائه می شود. و تا به حال 9 مجلد از این مجموعه به بازار نشر راه یافته و به زودی جلد 10 و 11 که شرح حال یکصد تن از مشاهیر گذشته و حال جهان تشیع را در بر دارد منتشر خواهد شد.

جودتی ادامه داد: بخش دوم تهیه شده توسط گروه گلشن ابرار مربوط به گلشن های منطقه ای و استانی است که اولین مجموعه از آن مختص آذربایجان بوده و در 3 جلد با نام گلشن ابرار ویژه استانهای آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل در مرحله چاپ قرار گرفته است.

مدیر گروه گلشن ابرار تاکید کرد: در این مجموعه 3 جلدی شرح حال بیش از 300 تن از عالمان شیعه برخاسته از بلاد آذربایجان آورده شده و اثر مذکور تنها مختص عالمان دوران معاصر منطقۀ آذربایجان نیست و از علمای سده های سابق آذربایجان نیز شخصیت های شیعی برجسته ای معرفی شده اند. میرزا یحیی امام جمعه خویی، میرزا ابوالحسن انگجی، شیخ حسن بصیری، شیخ عبدالمجید بنابی،سید هادی خسروشاهی، شیخ عبدالصمد خویی، شیخ محمد سعید دینوری، سید عبدالله فاطمی نیا، میرزا خلیل قبله ای، سید علی اکبر قرشی، سید علی کوهکمری، عبدالغنی مجتهد اهری، محسن مجتهد شبستری، میرزا محمدباقر مدرس بستان آبادی، سید محمدتقی مرعشی نجفی، سید مهدی خلخالی و شیخ محمد نمازی تعدادی از علمای معرفی شده در این مجموعه وجود دارد.

این کارشناس حوزوی افزود: این مجموعه مانند سایر منشورات گروه گلشن ابرار تحت نظر اساتید برجسته تراجم نگاری حوزۀ علمیۀ قم حجج اسلام آقایان: استاد طبسی، استاد باقری بیدهندی، استاد ناصرالدین انصاری، استاد عبدالرحیم اباذری و استاد محمود مهدی پور و به قلم آقای محمد الوانساز خویی تهیه و آماده نشر شده است. و با توجه به جایگاه مجلدات گلشن ابرار در بین کتب تراجم عصر حاضر، بر به روز بودن اطلاعات درج شده و دقت فراوان محققان گروه در استفاده از منابع نویافته و متقن تأکید داریم.

حجت الاسلام جودتی در انتها از مرحله آماده سازی مجلدات دوازدهم تا شانزدهم گلشن ابرار برای ویراستاری نهایی و تدارک مقدمات انتشار خبر داد و گفت: به موازات طرح گلشن ابرار به برخی طرح های فرعی این گروه و نیز بازنویسی و ارتقای محتوای مجلدات سابق در چاپ های مجدد اشاره داشت. کاربران محترم می توانند متن مجلدات اول تا نهم گلشن ابرار را در پایگاه اطلاع رسانی پزوهشکده باقرالعلوم(ع) قم به نشانی WWW.RBO.IR دریافت نمایند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.
همزمان با روز جهانی موسیقی: کتاب "بررسی تطبیقی ماهیت عنا و مبانی فقهی آن از دیدگاه فقه امامیه و اهل سنت" منتشر شد

همزمان با روز جهانی موسیقی: کتاب "بررسی تطبیقی ماهیت عنا و مبانی فقهی آن از دیدگاه فقه امامیه و اهل سنت" منتشر شد

کتاب "بررسی تطبیقی ماهیت عنا و مبانی فقهی آن از دیدگاه فقه امامیه و اهل سنت" منتشر شد.

پر بازدیدترین ها

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

سابقه گلشن ابرار برمیگردد به مجموعه 110 جلدی دیدار با ابرار که در دهه هفتاد بنیانگذاری شد سپس در دو جلد اول و دوم گلشن ابرار تجمیع و چاپ گردید.
بررسی 52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع

بررسی 52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع

52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع در پنجاه و پنجمین نشست شورای علمی گلشن ابرار بررسی شد.
Powered by TayaCMS