بزودی موسوعه امام رضا (ع) تکمیل و مجددا منتشر می شود

بزودی موسوعه امام رضا (ع) تکمیل و مجددا منتشر می شود
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع): حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم (ع)،گفت: تكميل موسوعه امام رضا (ع)، در 1530 صفحه و سه جلد با بيش از 2080 حديث در سال جديد به اتمام خواهد رسيد.

مدیر گروه علوم حدیث پژوهشکده افزود:در سال 89 موسوعه كلمات امام هادى (ع)، در 510 صفحه با افزوده شدن تعداد 218 حديث در 127 صفحه، با تدوين مقدّمه براى چاپ دوّم آماده شد.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی گفت: همچنین موسوعه كلمات امام عسكري (ع)، در 638 صفحه با افزوده شدن تعداد 212 حديث در 268 صفحه، وتهيّه مقدّمه براى چاپ دوّم، آماده انتشار شده است.

وی اظهار داشت: در سال گذشته آماده سازى موسوعه امام سجّاد جهت چاپ با تغيير برخى عناوين و جابجايى فصول و احاديث، وتهيّه مقدّمه اى نسبتا جامع در 10 صفحه انجام شد.

این مدیر پژوهشی تصریح کرد: موسوعه امام رضا (ع)، در 1530 صفحه و سه جلد با بيش از 2080 حديث در آغاز سال جديد به اتمام خواهد رسيد.

مدیرگروه حدیث پژوهشکده اظهار داشت: تحقيق دوّم از موسوعه امام مجتبى (ع) در 750 صفحه و تعداد 780 حديث، در 273 صفحه انجام شده و بزودی مراحل انتشار را طی خواهد کرد.

وی با اشاره به آماده سازی موسوعه كلمات امام المهدي (ع)،گفت: این کتاب نیز با اتمام تحقيق در كتب وفحص از وجود احاديث باقى مانده و مقابله با متن اصلى، و نوشتن مقدمه اى در حدود 14 صفحه در نهایت منتشر خواهد شد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
نشست گروه حدیث با شواری راهبردی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام )

نشست گروه حدیث با شواری راهبردی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام )

صبح امروز اولین نشست گروه حدیث با شورای راهبردی پژوهشکده برگزار شد.
Powered by TayaCMS