انتشار کتاب پیام آوران تاریکی

انتشار کتاب پیام آوران تاریکی

در آینده نزدیک پژوهشکده باقرالعلوم(ع)؛

کتابی را با نام «پیام آوران تاریکی» در مورد بهائیت، منتشر می کند

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع): موسوی زاده مدیر گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم(ع)، باتأکید بر شناسایی فرق ضاله گفت: با توجه به این که هر گروه ضاله و منحرفی را ابتدا باید شناخت و سپس جهت مقابله،  عقائد و روشهای تبلیغی آنها را مورد ارزیابی وتحلیل و نقد قرار داد؛ بخش بهائیت نوشتن کتابی با نام «پیام آوران تاریکی»را شروع کرده این کتاب بعد از آماده شدن جهت تغذیه فکری روحانیان مستقر سازمان تبلیغات سراسر کشور فرستاده خواهد شد.

وی با اشاره به تلاش های انجام گرفته در این گروه تأکید کرد: از اقدامات دیگر صورت گرفته: رصد و شناسایی برگشتگان از بهائیت، رصد اینترنت و فضای مجازی سایتها و وبلاگهای بهایی، رصد کتابها و ردیه ها علیه بهائیت، برملا كردن ابعاد دقيق تهاجم فرهنگي فرقه ضاله بهائيت اعم از كتاب، مقاله و نشريه و سايت و به روز رساني اطلاعات درباره فرقه ضاله بهائيت است.

مدیر گروه بهائیت در ادامه یادآور شد: اطلاع رساني به مديران و مسؤولين ارشد نظام جهت ايجاد حساسيت درباره فرقه ضاله و همچنین رصد پيمايشي در جامعه شهري دانشگاهها، مدارس و مراكز وابسته به شهرداريها (مراكز و محافل، سابقه رهبران و فعالان، تشكيلات، تعداد اعضاء فعاليتها و اقدامات و روشها و ابزار ها و محصولات)، تهيه سلسله گزارش هايي از تاريخچة بهائيت شامل ظهور باب، و صبح ازل ظهور بهاء الله و غیره از دیگر فعالیت های مهم این گروه بوده است.

حجت الاسلام موسوی زاده در مورد اقدامات دیگر گروه تصریح کرد: از جمله اقدامات گروه شناسايي اساتيد نقد بهائيت و مراكز فرهنگي در رد و نقد بهائيت در استان قم بوده است.

وی در مورد راهكار هاي رسانه اي مقابله با این فرقه ضاله خاطر نشان کرد: ازجمله راهکار های مقابله:

- شناساندن اين فرقه ي انحرافي به مردم و خصوصاً نسل وان با کمک رسانه هاي عمومي و تهيه ي گزارشي درباره ي روابط بهائيان و فراماسونري، بهائيت و رژيم پهلوي و نقش وزراي بهائي و افراد نظامي و ديگر افراد مانند هژبر يزداني، ثابت پاسال و غيره در ياري اين فرقه که اين روشنگري مي تواند براي قشر جوان بسيار تأثيرگذار باشد. - تهيه سلسله گزارش هايي از تاريخچه بهائيت شامل: ظهور باب، ظهور بهاء، اختلافات بهاء و ازل(تناقضات در بهائيت)، روابط سران بهائيت با دول استعمار روس و انگليس و امريكا، بهائيت و
شكل گيري اسرائيل. - تهيه سلسله گزارش هايي درباره محتواي آموزههاي بهائيت با حضور كارشناسان ديني و نقد و بررسي آنها. - تهيه گزارشي از فعاليتهاي ضدفرهنگي و غير بشردوستانه بهائيان عليرغم شعارهاي صلح طلبانه و ظاهرالصلاح مانند ارتباط با ديكتاتورهاي كشورهاي مختلف جهان. - تهيه گزارشي درباره خاطرات افراد مطلع درباره فعاليتهاي انحرافي فرقه بهائيت و افراد بريده از اين فرقه ضاله. تهيه گزارشي درباره علل برخورد انقلاب اسلامي و نظام جمهوري اسلامي ايران با بهائيان عليرغم اينكه اديان يهود، مسيحي، زرتشتي، آشوري و كلداني آزادانه در ايران زندگي مي کنند؛ تا جايي كه تعداد اندك يهودي ساكن در ايران كه حتي حد نصاب داشتن نماينده در مجلس را ندارند، در تمام دوره هاي مجلس شوراي اسلامي يك نماينده را به اين نهاد مهم كه يكي از قواي سه گانه نظام جمهوري اسلامي ايران است، مي فرستند. - جهت دار كردن خبرها و تحليل ها، توليد فراوان محصولات فرهنگي آگاهي بخش براي جوانان، کارمندان، طلاب و... . - بيان تعاليم اسلام به زبان هاي زنده ي دنيا در رسانه هاي عمومي براي سطوح مختلف سني از (کودکان، نوجوانان، جوانان و ساير اقشار).

- شناخت دقيق مباني و علل شکل گيري صهيونيسم و بهائيت ما را به مقابله ي هشيارانه با آنها فرا
مي خواند تا در مقابل اهداف و آرمان هاي آنها با شناخت آسيب هاي فرهنگي و اجتماعي، برنامه ريزي و آنها مقابله کنيم. اطلاع رساني درباره ي فعاليت هاي گوناگون اين فرقه در رسانه هاي عمومي براي بازسازي فرهنگي جامعه و احياي هويت اسلامي مهم است؛ از اين رو، شناساندن اين فرقه ها و کارهاي و ناشايست آنها در روشن گري قشر جوان بسيار اثرگذار خواهد بود.

این مدیر پژوهشی در ادامه یادآور شد: از دیگر طرح های مطرح در این گروه طرح مصون سازي جامعه از آسيب هاي بهائيت و مواجهه علمي و فرهنگي با اين جريان كه اهداف آن به شرح زير است:

ـ مصون سازي و پيشگيري از گرايش به بهائيت؛

ـ مقابله و دفع آسيب هاي اجتماعي و فكري ناشي از افكار بهائيت؛

ـ شناسايي نقاط ضعف و قوت و تبديل نقاط ضعف به فرصت.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: کتاب " احکام امر به معروف و نهی از منکر" بر روی پیشخوان

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: کتاب " احکام امر به معروف و نهی از منکر" بر روی پیشخوان

این کتاب ارزشمند در 121 صفحه با شمارگان 1000 عدد توسط انتشارات پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام به زیور طبع آراسته شده است.
به همت پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی برگزار می‌شود: وبینار نقد کتاب «حاج آقا روح الله»

به همت پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی برگزار می‌شود: وبینار نقد کتاب «حاج آقا روح الله»

ویسنده: حجت الاسلام حمیدرضا باقری | ناقد: دکتر یعقوب توکلی (عضو هیئت علمی دانشگاه معارف اسلامی)
Powered by TayaCMS