انتشار فرهنگ جامع سخنان امام هادی توسط گروه حدیث پژوهشکده باقر العلوم (ع)

انتشار فرهنگ جامع سخنان امام هادی توسط گروه حدیث پژوهشکده باقر العلوم (ع)
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (ع) ، سید روح الله دعائی مدیر روابط عمومی  پژوهشکده باقرالعلوم(ع)، از انتشار کتاب فرهنگ جامع سخنان امام هادی علیه السلام به همت گروه حدیث پژوهشکده خبر داد و گفت این کتاب با ترجمه حجت الاسلام علی مؤیدی آماده ارائه به علاقمندان شده است.

وی اظهار داشت:کتاب فرهنگ جامع سخنان امام هادی علیه السلام بخشی از مستندات و ادله محکمی است که با مطالعه آن، انسان به گوشه ای از عظمت امام هادی علیه السلام پی خواهد برد.

مدیر روابط عمومی پژوهشکده افزود: از آنجا که کتابی که در بردارنده تمام سخنان آن حضرت و منابع آن ها باشد، در دسترس نبود، پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام بر آن شد تا سخنان دهمین امام معصوم علیه السلام را گرد آوردی کند.

وی با اشاره به انتشار این کتاب به دو زبان فارسی و عربی گفت: این مجموعه به این صورت است  که متن عربی احادیث در سمت راست و ترجمه فارسی آن در صفحه مقابل قرار گرفته است.

دعائی خاطر نشان کرد: این کتاب در چهار فصل تدوین شده که عقاید، احکام، اخلاق، دعاها و زیارات ، عناوین فصل های چهارگانه این کتاب است.

این مدیر پژوهشکده در ادامه گفت: در بخشی از این کتاب آمده است:

امام عسگری علیه السلام از امام هادی علیه السلام نقل می کند که فرمود:

اگر پس از غیبت قائم آل محمد علیه السلام، از عالمان کسی نمی ماند که به سوی خدا دعوت، و راهنمایی کند، و با حجج الهی از دینش دفاع کند، و بندگان ناتوان خدا را از دامهای ابلیس و سرکشان، و از تله های نواصب برهاند، همه از دین خدا بر می گشتند، ولی ایشان زمام دل های شیعیان ناتوان را، همچون ناخدای سکاندار کشتی در دست دارند، ایشان نزد خدای سبحان برترین منزلت را دارند.

دعائی یادآور شد: پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام ادعا ندارد که همه کلمات امام هادی علیه السلام را در این مجموعه گرد آورده است.

لازم به ذکر است کتاب فرهنگ جامع سخنان امام هادی علیه السلام به همت گروه حدیث پژوهشکده باقر العلوم علیه السلام تدوین و چاپ سوم آن در سال 1386 با شمارگان 3000 نسخه در 559 صفحه با قیمت 3500 تومان از سوی نشر معروف منتشر شده است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله
عید سعید فطر مبارک باد

عید سعید فطر مبارک باد

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
نشست گروه حدیث با شواری راهبردی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام )

نشست گروه حدیث با شواری راهبردی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام )

صبح امروز اولین نشست گروه حدیث با شورای راهبردی پژوهشکده برگزار شد.
No image

انتشار موسوعۀ کلمات الامام کاظم (ع)

حجة الاسلام و المسلمین مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در گزارشی اعلام کرد: موسوعۀ کلمات الامام کاظم (ع) برای اولین بار در گروه حدیث تکمیل و آمادۀ انتشار شده است.
Powered by TayaCMS