انتشار شماره چهارم فصلنامه مطالعات معنوی

انتشار شماره چهارم فصلنامه مطالعات معنوی

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(علیه السلام) - سردبیر فصلنامه مطالعات معنوی گفت: فصلنامه مطالعات معنوی وابسته به گروه جنبش های معنوی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) تاکنون به انتشار دو پیش شماره و سه شماره اصلی همت گماشته است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام): محمد حسین کیانی با اشاره به اینکه مجموعا 5 شماره (2 پیش شماره و سه شماره اصلی) از این مجله چاپ شده است از آماده به چاپ شدن شماره چهارم فصلنامه مطالعات معنوی با موضوع «عرفان و جنبش های نوپدید معنوی» خبر داد.

وی افزود: در این شماره که به زودی وارد بازار نشر خواهد شد عناوینی چون "جهانی شدن و معنویت گرایی" نوشته مهناز فرهمند، "تلاشی در سنخ شناسی جنبش های نوپدید معنوی ایران"به همت بهزاد حمیدیه،" جنبش های دینی و مواجهه بنیادین عرفانی " نوشته محمدحسین کیانی آمده است.

این محقق حوزوی و دانشگاهی خاطر نشان کرد: "ریاضت مشروع (آثار معنوی ـ معرفتی آن)" توسط محمد جواد رودگر و " معیار سنجش و تمییز شهود رحمانی از شهود شیطانی " با تلاش حسن معلمی به رشته تحریر در آمده است.

محمد حسین کیانی در ادامه با توضیحاتی در مورد دیگر مقالات این شماره گفت:"نسبت عرفان و شریعت نزد عرفای اسلامی به همت  علی آقانوری و قادر حافظ و " مبانی شریعت گریزی در عرفان های نوظهور " نوشته هادی ترکمنی است.

وی در پایان یادآور شد: در این شماره گزارش نشست علمی ای با عنوان"علل پیدایش و گسترش عرفان واره ها و راه کارهای مقابله با آنها "  آمده است.

 

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله
عید سعید فطر مبارک باد

عید سعید فطر مبارک باد

پر بازدیدترین ها

No image

آزادي معنوي

فراخوان مقاله شماره نهم و دهم فصلنامه علمی – تخصصی مطالعات معنوی

فراخوان مقاله شماره نهم و دهم فصلنامه علمی – تخصصی مطالعات معنوی

محمدحسین کیانی با اعلام فراخوان شماره های نهم و دهم مجله گفت: علاقمندان می توانند مقالات خود را به دفتر مجله ارسال کنند.
No image

اديان و مذاهب در تعاليم کريشنامورتي

گارنده در اين مقاله سعي مي کند ابعاد مختلف عقيده کريشنامورتي، درباره اديان و مذاهب را روشن کند با بررسي و تحليل آنها، خواننده را بيشتر با عقايد او آشنا سازد و سپس کيفيت استدلال هايش را بررسي کند.
No image

جنبش های نوپدید دینی معنوی

نخستين مبناي نظري در اين جنبش ها بي شک، اومانيسم است. اومانيسم در اينجا به نيهيليسم و پوچ انگاري درباره فلسفه حيات انسان مي رسد و به انسان اجازه مي دهد که در اين وضع فاجعه آميز، هر چه مي تواند انجام دهد و دنيا در نهايت، بي معناست.
Powered by TayaCMS