پیام تسلیت رئیس پژوهشکده باقرالعلوم به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

پیام تسلیت رئیس پژوهشکده باقرالعلوم به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، رئیس پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم حجت الاسلام سید علی موسوی به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی پیامی را بدین شرح منشر نمودند:

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ

خبر درگذشت اندیشمند جهان‌نگر، نویسنده برجسته، محقق و روایت‌گر نهضت‌های اسلامی معاصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی موجب تأثر و تألم همه کسانی گردید که به اعتلای اندیشه اسلامی در جهان معاصر می‌اندیشند.

این محقق گران‌مایه، معلمی بزرگ در بازخوانی و انتقال میراث نهضت‌های اسلامی و اجتماعی مسلمین به نسل جوان بود. بسیاری از پژوهشگران و علاقه‌مندان از دریچه پژوهش‌های ایشان با نهضت‌های اسلامی و با اندیشمندانی همچون سید جمال اسدآبادی و امام موسی صدر و سید قطب و علامه طباطبایی آشنا شدند. فعالیت ایشان در نشریات اسلامی وحوزوی از مکتب اسلام تا بعث، الگویی موفق و ماندگار از پیوند دین، اندیشه و رسانه بود. تلاش ایشان برای گفتگو و نزدیکی میان مذاهب اسلامی و ادیان توحیدی، راه ناتمامی است که همه علاقه‌مندانِ استاد آرزوی پیمودنش را خواهند داشت.

ضمن عرض تسلیت این غم به جامعه علمی، شاگردان و علاقه‌مندان و به طور ویژه به فرزند گرامی و خانواده ایشان از خداوند متعال می‌خواهیم این عزیز را پس از قریب به هفت دهه مجاهدت پیاپی، بر سر خوان کرم صاحبان این ایام، اهل بیت و ائمه علیهم السلام میهمان بگرداند.

سیدعلی موسوی

رئیس پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
روز حجاب و عفاف

روز حجاب و عفاف

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله
Powered by TayaCMS