سومین و چهارمین نشست شورای علمی گلشن ابرار ویژه بانوان

سومین و چهارمین نشست شورای علمی گلشن ابرار ویژه بانوان
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (ع): سومین و چهارمین نشست شورای علمی گلشن ابرار ویژه بانوان با حضور حجج اسلام آقایان طبسی، مهدی پور، باقری بیدهندی، انصاری، اباذری و جودتی تشکیل شد.

در این جلسات، ابتدا حجت الاسلام جودتی ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور اساتید مکرم با تاکید بر نظر ریاست پژوهشکده مبنی بر الحاق یک ماده به طرح مصوب شورای گلشن بانوان که استاد طبسی نیز در جلسه گذشته بر آن صحه گذاشته بودند، خواستار آن شد که موضوع قرار گرفتن بانوان عالمه مجتهده محدثه قرن های گذشته که دارای خدمات شایانی بوده اند در دستور کار قرار گیرد که پس از بحث و بررسیهای دقیق کارشناسانه، اعضاء جلسه ضمن موافقت با این پیشنهاد، از مدیر گروه گلشن ابرار خواستند تا پس از تالیف مقالات جهت اهتمام به سنت حسنه تکریم برجستگان از بانوان عالمه جهان تشیع و حفظ سیر منطقی مجلدات انتشار یافته، شخصیتهای قرنهای گذشته در مجلدات آغازین و معاصرین از زنان عالمه در مجلدات پایانی مجموعه گلشن ابرار ویژه بانوان، چاپ و منتشر گردند.

لازم به ذکر است تاکنون در جلسات شورای بانوان در مجموع حدود 70 شخصیت مطرح شده اند که 21 شخصیت جهت تهیه شرح حال به تصویب اعضای جلسه رسیده است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
دلایل وقوع حادثه کربلا

دلایل وقوع حادثه کربلا

اموی ها و دیگرانی که بعد از پیغمبر بر سر کار آمدند چهار کار عمده انجام دادند. آن چهار کار عبارتند از: 1- ولایت ستیزی، 2- دین ستیزی، 3- عدالت ستیزی، 4- تقدس زدایی. در هر جامعه ای با هر شرایطی و در هر زمانی این چهار آفت پیدا شود همان قضایا تکرار می شود.
Powered by TayaCMS