به همت پژوهشکده باقرالعلوم (ع)؛فصلنامه تخصصی فرق و ادیان منتشر شد

به همت پژوهشکده باقرالعلوم (ع)؛فصلنامه تخصصی فرق و ادیان منتشر شد

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم  ـ سید روح الله دعائی مدیر روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم از چاپ پیش شماره اول فصلنامه تخصصی فرق و ادیان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم، سید روح الله دعائی مدیر روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم گفت: پیش شماره اول فصلنامه تخصصی فرق و ادیان با موضوع فرقه ضاله بهائیت از سوی پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام منتشر شده است.

مدیر روابط عمومی پژوهشکده گفت: شیخیه، از شیخی گری تا بابی گری، نگاهی به تشکیلات مدیریتی فرقه ضاله بهائیت، بهائیت و استعمار، مناسبات مانکجی هاتریا با بهائیان (بهائیت و سرویس اطلاعاتی انگلستان) ،و نقد تعالیم بهائیت، عنوان مطالب این پیش شماره است.

وی با ارائه توضیحاتی در مورد مقالات این فصلنامه افزود: مقاله شیخیه به شرح زندگی و برخی از عقاید شیخ احمد احسائی پرداخته است. تحصیلات، مسافرت ها، اساتید، شاگردان و تکفیر شیخ احمد احسائی، انحرافات و عقاید شیخیه و همچنین گروههای مختلف شیخیه از مباحث این مقاله است.

وی در مورد مقاله "از شیخی گری تا بابی گری" گفت: در این مقاله چگونگی به وجود آمدن فرقه ضاله بابیت، زندگی نامه و ادعاهای دروغین میرزا علی محمد باب، اعتراض علما و اعدام باب مورد بررسی قرار گرفته است. در مقدمه این مقاله آمده است: «از رویدادهای مهم در فرقه شیخیه پس از درگذشت سید کاظم رشتی، ادعای جانشینی وی از سوی میرزا علی محمد شیرازی و اعلام حمایت برخی از عالمان شیخی و شاگردان سید از او بوده است.

دعائی در ادامه اعلام کرد : "نگاهی به تشکیلات مدیریتی فرقه ضاله بهائیت" اهیمت و ارکان تشکیلات بهائیت، ساختار تشکیلات و بررسی آن از مطالب این مقاله است.

"بهائیت و استعمار" این نوشتار متن سخنرانی حجت الاسلام ابوالحسنی با موضوع بهائیت و استعمار است. "مناسبات مانکجی هاتریا با بهائیان (بهائیت و سرویس اطلاعاتی انگلستان)" این مقاله به بررسی اقدامات مانکجی هاتریا جاسوس انگلیسی در ایران و در حمایت از بهائیت پرداخته است.

وی در ادامه یادآور شد: در مقاله "نقد تعالیم بهائیت" به نقد و بررسی سه مورد از تعالیم بهاء الله پرداخته شده که عبارت است از: وحدت عالم انسانی، دین باید سبب الفت و محبت باشد، و تساوی حقوق زن و مرد.

لازم به ذکر است: پیش شماره اول فصلنامه تخصصی فرق و ادیان به صاحب امتیازی پژوهشکده باقرالعلوم (ع) و مدیر مسؤولی دکتر حسین قشقایی رئیس پژوهشکده، به تازگی در124  صفحه به انتشار رسیده است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
دلایل وقوع حادثه کربلا

دلایل وقوع حادثه کربلا

اموی ها و دیگرانی که بعد از پیغمبر بر سر کار آمدند چهار کار عمده انجام دادند. آن چهار کار عبارتند از: 1- ولایت ستیزی، 2- دین ستیزی، 3- عدالت ستیزی، 4- تقدس زدایی. در هر جامعه ای با هر شرایطی و در هر زمانی این چهار آفت پیدا شود همان قضایا تکرار می شود.
Powered by TayaCMS