برگزاری جلسه بررسی سایت های پژوهشکده باقرالعلوم(ع)

برگزاری جلسه بررسی سایت های پژوهشکده باقرالعلوم(ع)
جناب آقای صبوری مسئول روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) از برگزاری جلسه بررسی سایت های پژوهشکده باقرالعلوم(ع) خبر دادند.

ایشان اشاره کردند در این جلسه که با حضور رئیس محترم پژوهشکده جناب آقای دکتر قشقایی و دبیران محترم سایت ها و کارشناسان برگزار شد؛ موضوعات ارائه شده توسط جناب آقای کیانی مدیر محترم پژوهش های معنوی برای سایت مطالعات معنوی بررسی شده و در ادامه جناب آقای مهندس رحمتی به ارائه برنامه های گروه فناوری اطلاعات در سال 97 پرداختند.

در پایان به معرفی سایت های پژوهشکده پرداخته و اعلام کردند که پژوهشکده باقرالعلوم(ع) با بیش از بیست سال اطلاع‌رسانی و خدمات پژوهشی در راستای تقویت و تکمیل بنیه علمی و گسترش فرهنگ دینی به عموم افراد جامعه اعم از محققین و نویسندگان، دانشجویان و طلاب علوم دینی در سایت های زیر که عموما با هدف  ارائه محتوای غنی به مخاطب راه اندازی شده اند فعالیت دارد.

پرتال پژوهشکده باقرالعلوم(ع) به نشانی www.rbo.ir
جمع‌آوری و انتشار اخبار و رویدادهای پژوهشکده و مراکز مرتبط و هم‌سو، نتایج تحقیقات گروه‌های علمی و همچنین معرفی و دسترسی به وبسایت‌های دیگر این پژوهشکده، هدف اصلی این وب‌سایت است.

دانشنامه پژوهه به نشانی  www.pajoohe.ir 
هدف این سایت، جمع‌آوری، دسته‌بندی و انتشار نتایج پژوهش‌های محققان و متفکران در موضوعات مختلف علوم انسانی و اسلامی است. مهمترین بخش این سایت «فرهنگ‌نامه علوم انسانی و اسلامی» شامل مداخل متنوعی از جمله اخلاق و عرفان، ادبیات فارسی، ادیان و فرق، اقتصاد، جامعه‌شناسی، علوم سیاسی، فقه و اصول و ... است. پژوهه می‌تواند کمک شایانی به پژوهشگران عرصه علوم انسانی و اسلامی کند.

سایت فرهیختگان تمدن شیعی به نشانی  www.nbo.ir
هدف: زندگی‌نامه و شرح حال اندیشمندان،‌ علماء و مراجع شیعه را بیان می‌کند.
توضیح: مجموعه کتاب‌های «گلشن ابرار» شامل زندگینامه و شرح حال علماء و فرهیختگان جهان شیعه توسط پژوهشکده باقرالعلوم (ع) به چاپ رسیده است. اطلاعات این مجموعه بصورت دیجیتال و دسته‌بندی‌شده، بعلاوه صوت،‌ فیلم و تصاویری که از عالمان بدست آمده است و همچنین امکانی جهت تکمیل اطلاعات سایت توسط کاربران در وبسایت فرهیختگان تمدن شیعی فراهم شده است.

 پایگاه پژوهه تبلیغ به نشانی  www.rcb.ir
هدف این وبسایت ارائه محتوای تبلیغی آماده برای مبلغان است. از بخش‌های متنوع این سایت می‌توان به محتوای تبلیغی، اخلاق و تربیت اسلامی، معارف اسلامی، امامت و ولایت، روضه‌ها، آموزش تبلیغ و سخنرانی‌ها اشاره کرد.

سایت کتابخانه مجازی امام هادی(ع)   www.hadilib.ir
در این وب‌سایت، محتوای کتابخانه‌ای بصورت ریزموضوعات در قالب کتابخانه دیجیتال تخصصی علوم انسانی و اسلامی ارائه می‌شود. این کتابخانه جامع و دیجیتالی منابع پژوهشی و تحقیقی را برای پژوهشگران عرصه علوم انسانی و اسلامی فراهم می‌آورد. امکان جستجو بر حسب موضوع، پدیدآور، ناشر و ... در این وب‌سایت وجود دارد. همچنین امکان سفارش منابع انتخاب شده و دریافت کتب مربوطه بصورت حضوری و پستی نیز در این سایت وجود دارد.

سایت پژوهش‌های معنوی به نشانی  www.pmbo.ir
وب‌سایت پژوهش‌های معنوی با نگاهی به معنویت‌گرایی جدید، تربیت دینی و سبک زندگی اسلامی ایجاد شده است. آرشیو مقالات سه فصلنامه «پژوهش‌نامه تربیت تبلیغی»، «مطالعات معنوی» و «سبک زندگی اسلامی» در این وب‌سایت در دسترس علاقه‌مندان و پژوهشگران است. همچنین مقالات و مطالب متنوع و گوناگونی در سه عرصه تربیت دینی، جنبش‌های نوپدید معنوی و سبک زندگی اسلامی در این سایت یافت می‌شود. 

‌سایت فیلم‌نوشت به نشانی   www.filmneveshtar.ir
فیلم‌نوشت سایتی برای پژوهش در سینما و تلویزیون جمهوری اسلامی ایران است. این سایت دوره جدید فعالیت خود را از اردیبهشت 1395 آغاز کرد. فیلم‌نوشت سینما و تلویزیون را بخش مهمی از جریان مدیریت فرهنگ کشور می‌داند و می‌کوشد تا روشی مناسب و قابل ارائه برای نقد فرهنگی، اخلاقی و دینی تولیدات سینمایی و تلویزیونی به دست دهد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
Powered by TayaCMS