انتقاد از جزیره‌ای عمل کردن در عرصه فرق و ادیان

انتقاد از جزیره‌ای عمل کردن در عرصه فرق و ادیان

انتقاد از جزیره‌ای عمل کردن در عرصه فرق و ادیان


به گزارش مرکز خبر حوزه، کارشناس فرق و ادیان معاونت تبلیغ حوزه، امروز در نشست راه های مقابله با فرق انحرافی، که در محل سالن اجتماعات پژوهشکده باقرالعلوم‌(علیه السلام) قم، برگزار شد، در سخنانی با موضوع ساختار تشکیلاتی بهاییت، گفت: باید با تشکیل یک سازمان منسجم فرق ادیان و مذاهب، در راستای تقسیم وظایف و هدفمندکردن فعالیت های صورت گرفته، تلاش کینم.

حجت‌الاسلام روزبهانی خاطرنشان کرد: قطعا هرگونه تساهل و تسامح در مبارزه با بهاییت که به صورت کار تشکیلاتی و منسجم اقدام به فعالیت می کند، به نفع آنان خواهد بود.

وی با بیان این که تا کنون از نبود یک سازمان منسجم در این زمینه، هزینه های بسیاری را پرداخت کرده ایم، گفت: اگر هزینه ها، انرژی ها و برنامه های مختلف زیر نظر سازمانی منسجم باشد، قطعا نتیجه های بهتری خواهد داشت.

حجت الاسلام روزبهانی با انتقاد از وجود واحد های متعدد فرق و ادیان فعال در کشور، گفت: این واحد ها بدون ارتباط با هم به کارهایی مشغول اند که نتیجه ای ندارد ؛ بنابراین باید دانست زمانی کار اثربخش خواهد بود که همه دست در دست هم و در راستای یک هدف مشخص گام برداریم.

وی با اشاره به تشکیلات مدیریتی بهاییت برای تبلیغ تفکرات خویش، بیان داشت: تشکیلات هدایت‌گر بهاییت که رهبری این فرقه ضاله را در سراسر دنیا بر عهده دارد، تشکیلاتی منسجم و سازمانی است که به صورت سیستماتیک عمل می‌کند.

کارشناس فرق و ادیان معاونت تبلیغ حوزه، خاطرنشان کرد: حال که دشمنان اسلام با سازماندهی در راستای اهداف خود عمل می کنند، ما هم باید دست از جزیره‌ای عمل کردن برداریم و در قالب یک سازمان مستحکم و البته منسجم در راستای اهداف خود تلاش کنیم.

حجت الاسلام روزبهانی خاطر نشان کرد: بدانیم اگر به صورت تشکیلاتی و کار جمعی حرکت کنیم و در راستای اهداف خود تلاش نماییم، نه تنها بهاییت؛ بلکه هیچ کدام از فرق انحرافی نمی توانند در مقابل تفکر اسلامی قد علم کنند.

 

 

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
روز حجاب و عفاف

روز حجاب و عفاف

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله
Powered by TayaCMS