معرفی کتب

کتاب شرح صحيفه سجاديه جلد 12

کتاب شرح صحيفه سجاديه جلد 12

60,000 ریال

کتاب جامعه برتر

کتاب جامعه برتر

9,000 ریال

کتاب بیراهه 2 شیطان پرستی

کتاب بیراهه 2 شیطان پرستی

15,000 ریال

معرفی نشریات

فصل نامه سبک زندگی

فصل نامه سبک زندگی

فصلنامه علمی ـ تخصصی سبک زندگی با محوریت آموزش کاربردی موضوعات اساسی و مهم سبک زندگی بر اساس نیازهای جامعه و با همکاری نهادهای مرتبط ازجمله حوزه و دانشگاه تولید گردیده است.
فصل نامه تربیت تبلیغی

فصل نامه تربیت تبلیغی

فصلنامه علمی-تخصصی پژوهش‌نامه تربیت تبلیغی وابسته به پژوهشکده باقرالعلوم (ع) با نگاهی کاربردی- تبلیغی به مسائل تربیتی است.
فصلنامه مطالعات معنوی

فصلنامه مطالعات معنوی

فصلنامه مطالعات معنوی تلاش می کند تا دیباچه ای برای مطالعه در حوزه معنویت باشد.

مقالات سایت پژوهه تبلیغ

 • همایش مبلغان و شبهه‌های عاشورایی

  همایش مبلغان و شبهه‌های عاشورایی

  در آستانه ماه محرم الحرام و ایام عزاداری سالار شهیدان "همایش مبلغان و شبهات عاشورایی" با رویکرد شبهات وارد شده از شبکه های مجازی و کانال های ماهواره ای با حضور اساتید معظم برگزار میگردد.
 • قانون دیالکتیک هگل در ترازوی نقد فلاسفه اسلامی و شهید مطهری

  قانون دیالکتیک هگل در ترازوی نقد فلاسفه اسلامی و شهید مطهری

  هر صاحب اندیشه‌ای باید از پدیده‌‌ای به نام غرب برداشت صحیحی داشته باشد. بویژه دانش‌پژوهان شرقی و بالاخص برای دانشجویان ایرانی شناخت غرب موضوعیت دارد زیرا چه سخن از تبادل با غرب باشد و چه بحث از تهاجم در مقابل غرب، باید غرب را ابتدا به عنوان یک رقیب، خوب شناخت.
 • عبدالحسین رشتی

  عبدالحسین رشتی

 • آسیب‌ها و تهدیدهای اختلافات مذهبی در جهان اسلام

  آسیب‌ها و تهدیدهای اختلافات مذهبی در جهان اسلام

  مقاله حاضر ضمن بررسی فلسفه تفاوت‌ها و تنوع‌های میان انسان‌ها، تنوع و اختلاف از دیدگاه اسلام و انواع اختلافات مذهبی را تبیین و سپس به عوامل پیدایش اختلاف و تفرقه مذاهب را به لحاظ درونی و بیرونی پرداخته و نتایج و آثار ناشی از آن را بیان می‌کند...
 • منحنی فرهنگ در مسابقه خنداننده شو

  منحنی فرهنگ در مسابقه خنداننده شو

  خندوانه هر چند وقت یک بار دچار رکود می‎شود و در رقابت با همسایه‌اش در شبکه نسیم (دورهمی) گاهی بالا رفته و گاهی پایین می‌افتد و این خودش موضوعی مستقل برای تحلیل است. اما هدف این متن تمرکز بر قسمت خنداننده شو این برنامه بوده و تحلیل محتوای خندوانه و نقادی رفتار مجری و مبتکر آن‌را شاید در جایی دیگر دنبال کنیم.
ازدواج

ازدواج

آنان كه استطاعت زناشويى ندارند، بايد پاكدامنى پيشه كنند تا خدا از كرم خويش توانگرشان گرداند.
شعر و سایر تفریحات

شعر و سایر تفریحات

امام علی (ع):عطر افسون می کند، عسل افسون می کند، سواری کردن و نگاه به سبزه زار نیز افسون می کند.
لهو

لهو

بعضى از مردم سخنان بيهوده را مى‌خرند تا مردم را از روى نادانى، از راه خدا گمراه سازند.
رابطه قرآن و حدیث

رابطه قرآن و حدیث

قرآن و حدیث دو گوهر گران بها و دو گنجینه بى پایان و دو دریاى بى کران اند. رسول گرامى، امت اسلام را به چنگ زدن و همراهى با آن دو دعوت کرد:«انى تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتى» گرچه این دو گنج جدایى برنمى تابند و در کنار هم، عامل هدایت اند، اما مصدریّت و محوریت از آنِ قرآن است.
عزت مومن در کلام امام جواد(ع)

عزت مومن در کلام امام جواد(ع)

امام جواد (علیه السلام): «عزت مؤمن در بی نیازی او از مردم است» (موسوعه امام جواد (ع)، ج 2، ص 375)
چگونگی جبران گذشته

چگونگی جبران گذشته

بر سالک راه آخرت و تائب از معاصی لازم است که الم [1] ریاضت و عبادت را به ذائقه روح بچشاند و اگر شبی در معصیت و عشرت بسر برده ، تدارک آن شب را بکند به قیام به عبادت خدا و اگر روزی را به لذات طبیعیه ،نفس را مشغول کرده ، به صیام و مناسک مناسبه جبران کند تا نفس ‍ بکلی از آثار و تبعات آن که حصول تعلقات و رسوخ محبت به دنیا است پاک و پاکیزه شود.
نگاهی گذرا به اسناد و منابع مکتوب خطبه فدک

نگاهی گذرا به اسناد و منابع مکتوب خطبه فدک

خطبه‌اى که بانوى گرامى اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س)، در فاصله زمانى کوتاهى پس از رحلت مصیبت‌بار پدر بزرگوارشان، در مسجدالنبى (ص) و در حضور بسیارى از انصار و مهاجرین ایراد فرمودند، یکى از اسناد و مدارک تاریخى مهم مربوط به وقایع صدر اسلام، و تحولاتى است که منجر به انزواى کامل امام على(ع) از صحنه سیاسى ـ اجتماعى جامعه گردید.
اهمیت کم‌خوری در سیر و سلوک از نگاه آیت الله قاضی

اهمیت کم‌خوری در سیر و سلوک از نگاه آیت الله قاضی

گرسنگی موجب سبکی و نورانیت نفس می‌گردد. فکر در حال گرسنگی می‌تواند به پرواز در آید. غذای زیاد خوردن و سیر بودن، نفس را ملول، خسته و سنگین می‌کند و از سیر در آسمان معرفت باز می‌دارد...
شهودات کیهانی در ترازوی نقد برهانی

شهودات کیهانی در ترازوی نقد برهانی

فرقه کیهانی که محصول اندیشه‌های شخصی به نام محمدعلی طاهری است، دین و عرفان را بر محور شهودات رهبر این مکتب در سال 57 می‌سنجد. این مقاله به نقد شهوداتِ مؤسس فرقه‌ی عرفان حلقه می‌پردازد و با در ترازو قرار دادن آن، خیالی و انحرافی بودنش را مورد بررسی قرار داده است.
بررسی تطبیقی سبک زندگی غربی و اسلامی

بررسی تطبیقی سبک زندگی غربی و اسلامی

پژوهش حاضر کوششی در جهت استخراج و بررسی تطبیقی و تحلیلی سبک زندگی در غرب و اسلام است. به بیانی دقیق‌تر هدف کلی این پژوهش، بررسی تطبیقی سبک زندگی غربی و اسلامی است...
دومین اقدام سلوکی: انقطاع حب ذات

دومین اقدام سلوکی: انقطاع حب ذات

سالک پیش از آنکه موفق به فهم وجودی این مطلب شد که دنیا یکسره بی‌اعتبار است. در دومین گام سلوکی متوجه خواهد شد که علاقه‌ مفرطی به ذات خود دارد و نفس خویش را تا سر حد عشق دوست می‌دارد...
یک لطیفه ترسناک ; یادداشتی بر فیلم ساعت پنج عصر

یک لطیفه ترسناک ; یادداشتی بر فیلم ساعت پنج عصر

فیلم سینمایی ساعت پنج عصر اولین اثر سینمایی مهران مدیری در جایگاه کارگردان را می‌توان یک فیلم کمیک با رگه‌هایی از اگزوتیک دانست. در این فیلم که به مانند اغلب آثار مدیری شخصیت اصلی سیامک انصاری است می‌توان نگاه نقادانه مدیری نسبت به جامعه را دید با این تفاوت که در این اثر اشارات سیاسی نیز به کار گرفته شده است.
کمپانی خنداننده ها، سهامی عام ; نگاهی دوباره به خندوانه

کمپانی خنداننده ها، سهامی عام ; نگاهی دوباره به خندوانه

خندوانه یکی از عجیب ترین پدیده‌های رسانه‌ای کشور است که در عرض سه سال حضور نسبتا مداوم خود به یکی از پر طرفدارترین برنامه‌های تاریخ تلویزیون ایران بدل شده است. تنها برنامه‌هایی مانند خبر ساعت 14 یا خبر بیست و سی را از حیث جذب مخاطب بتوان با این برنامه مقایسه کرد که البته همه می‌دانیم که این مقایسه از جنس قیاس مع الفارق است.
چهره فریبکار عشق ; نگاهی به فیلم رگ خواب

چهره فریبکار عشق ; نگاهی به فیلم رگ خواب

وقتی به آثار سینمایی و تلوزیونی حمید نعمت الله نظری می‌‌اندازیم، شاهد طیفی وسیع موضوعات متفاوت و شخصیت‌های مختلف هستیم که به سختی می‌توانیم وجه مشترکی میان آنها پیدا کرد.
از سرمایه می‌‌خوریم ; نگاهی به سریال زیر پای مادر

از سرمایه می‌‌خوریم ; نگاهی به سریال زیر پای مادر

سریال زیر پای مادر از سری چندگانه‌های تلوزیون است که می‌‌کوشد مضمون خانواده را مد نظر خود قرار دهد. با مراجعه به حافظه خود به عنوان مخاطب برنامه‌های تلوزیونی می‌‌توان به سادگی دریافت که موضوع بسیاری از سریال‌ها و مجموعه‌های تلوزیونی در یکی دو دهه اخیر خانواده است.
Powered by TayaCMS