یازدهمین جلسه مشترک مدیران گروههای دانشنامه پیامبراعظم(ص)

یازدهمین جلسه مشترک مدیران گروههای دانشنامه پیامبراعظم(ص)

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع): یازدهمین جلسه مشترک مدیران گروههای دانشنامه در سال جاری،با هدف بررسی روند پیشرفت کار گروههای علمی، مشکلات و راهکارها و ارتقای محتوای علمی مقالات با حضور علی اکبر نیکزاد مدیر دانشنامه و شرکت مدیران گروهها: آقایان: جباران ـ بهشتی ـ آقانوری ـ اسدی و دبیران اجرائی گروهها رأس ساعت 18 روز دوشنبه 9/8/1390 در دفتر دانشنامه برگزار شد.

در این جلسه نیز بخش دیگری از مدخلهای مشترک گروههای علمی دانشنامه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. پس از طرح نقطه نظرات و بررسی پیشنهادات اعضاء جلسه درباره هر یک از مدخلها، این تصمیمات اتخاذ شد:

1. مدخلهای عقل ـ فطرت ـ فتنه ـ قبر ـ طهارت ـ عید و لعن، که گرایش علمی موجود در آنها معارفی است به گروه «کلام و معارف» واگذار شد.

  1. نگارش مدخل عرفات به «گروه فقه و حقوق» واگذار شد.

3. مقرر شد مدخلهای لات ـ فارس ـ غدیرخم ـ عشره مبشره ـ طی ـ طیبه را گروه «تاریخ و اعلام» نگارش کند.

  1. نگارش مدخل گناه به «اخلاق و سیره» واگذار شد.

5. در مورد مدخلهای مشترک بین گروههای «اخلاق و سیره» و «فقه و حقوق» مقرر شد مدخل کودک را هر یک بصورت جداگانه بنویسند، ولی مدخل غروب را «اخلاق و سیره» اقدام به نگارش، و گروه «فقه و حقوق» به مدخل اوقات نماز ارجاع نماید.

6. مقرر شد نگارش مدخل عدالت، که مشترک بین دو گروه «اخلاق و سیره» و «کلام و معارف» است، بصورت مستقل و صرفاً ناظر به گرایش علمی هریک صورت پذیرد.

در پایان جلسه با رسیدگی به وضعیت 18 مدخل مشترک خاتمه یافت و مقرر شد  بقیه مدخلها در جلسات آتی مدیران بررسی و وضعیت آنها تعیین شود.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله
عید سعید فطر مبارک باد

عید سعید فطر مبارک باد

پر بازدیدترین ها

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

سابقه گلشن ابرار برمیگردد به مجموعه 110 جلدی دیدار با ابرار که در دهه هفتاد بنیانگذاری شد سپس در دو جلد اول و دوم گلشن ابرار تجمیع و چاپ گردید.
بررسی 52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع

بررسی 52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع

52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع در پنجاه و پنجمین نشست شورای علمی گلشن ابرار بررسی شد.
Powered by TayaCMS