گفتگوی کارشناسی مدیر گروه مطالعات زن و خانواده در هفته زن

گفتگوی کارشناسی مدیر گروه مطالعات زن و خانواده در هفته زن به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم علیه السلام: حجت الاسلام والمسلمین سید جعفر حق شناس مدیر گروه مطالعات زن و خانواده پژوهشکده باقرالعلوم (ع) در برنامة زندة تلویزیونی اردیبهشت شبکه 4 حضور یافت و دربارة نقش الگویی حضرت زهرا (س) برای زن امروز به بحث پرداخت.
وی در بخشی از سخنان خود اظهار داشت، دو مسأله در رابطه با الگوسازی از حضرت زهرا (س) بسیار مهم است: اول این که ابعاد وجودی و رفتارهای فردی، اجتماعی و خانوادگی ایشان به گونة ملموس و عینی برای زنان امروز ارائه شود تا شخصیت ایشان به صورت دست نایافتنی مطرح نشود بلکه رفتارهای ایشان سرمشق عملی زنان امروز قرار گیرد.

دوم: زمینه سازی و فرهنگ سازی اجتماعی به منظور ایجاد گرایش عمومی در جامعه به ویژه بانوان در جهت عمل به الگوی ارائه شده است. بدین معنا که گاه بستر عمومی به گونه ای است که هرگاه کسانی بخواهند رفتارهای الگوها و شخصیت های دینی را سرمشق قرار داده و عمل کنند، فرهنگ و جوّ عمومی جامعه نه تنها با آنان همراهی نمی کند که موانعی نیز بر سر راهشان ایجاد می کند. دستگاه های فرهنگ ساز نظام اسلامی به ویژه رسانه ها بایستی فضای عمومی جامعه را به گونه ای تغییر دهند که شوق و رغبت و تمایل به سوی پیروی عملی از الگوهای دینی به ویژه حضرت زهرا (س) در مردم پدید آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسأله حیا، ضرورت ترویج و گسترش فرهنگ حیا در کشور را مورد تأکید قرار داد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.

پر بازدیدترین ها

سلسله نشست های  آموزشی عفاف و حجاب

سلسله نشست های آموزشی عفاف و حجاب

سلسله نشست های آموزشی "عفاف و حجاب" توسط گروه زن و خانواده پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام برگزار گردید.
No image

چالش هاي نظري و آسيب هاي عملي داعيه داران فمنيسم

پژوهشگر حوزه مطالعات زن و خانواده از اتمام تاليف و تدوين كتابي با عنوان «نقد فمنيسم از منظر نويسندگان غربي» خبر داد و گفت: اين كتاب مي كوشد با استناد به يافته هاي متفكران غربي، برخي از چالش هاي نظري و آسيب هاي عملي داعيه داران فمنيسم را آشكار سازد.\
Powered by TayaCMS