کتاب «معنویت بی‌سامان» توسط پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام منتشر شد.

کتاب «معنویت بی‌سامان» توسط پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام منتشر شد.

از جمله تهاجمات فرهنگی، الگوها و انگاره‌های شبه معنوی جدید در طبقات و گروه‌های اجتماعی است، معنویت‌هایی که به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) عرفان‌های کاذب و بدلی و به دنبال سیطره تفکرات الحادی و دکان داری معنوی هستند.

از آنجایی که به باور برخی  از اندیشمندان امروزه، جهان در لبه پرتگاه بحران معنا و معنویت قرار دارد و معنویت حقیقی را مدرنیته تهدید می‌کند؛ لذا برای ریشه‌یابی علمی این مساله کتاب معنویت بی سامان (تاملی جامعه شناختی بر معنویت گرایی جدید و چرایی گرایش به آن در ایران) توسط "خانم دکتر صدیقه رمضانی" در 4 فصل به رشته تحریر درآمده است.

فصل اول: معنویت گرایی جدید در عالم نظر

فصل دوم: گفتگو با معنویت گرایان جدید ایرانی

فصل سوم: وضعیت شهر تهران به مثابه مشتی از خروار

فصل چهارم: بررسی انتقادی روایت های ایرانی

 

این کتاب در 240 صفحه با قطع وزیری توسط انتشارات پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(ع) منتشر شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

علاقمندان می‌توانند جهت خرید اینترنتی با مراجعه به سایت http://pbshop.ir/ و یا تماس با شماره 37835554 - 025 و یا مراجعه به آدرس قم – میدان نیایش – جنب مصلی قدس – پژوهشکده باقرالعلوم این کتاب و سایر محصولات ما را تهیه کنند.

 

کلیدواژه‌ها: معنویت، معنویت گرایی، عرفان های کاذب، معنویت بی سامان

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

احکام مسافر ویژه مدافعان حرم

احکام مسافر ویژه مدافعان حرم

کتاب پیش‌رو به دنبال ترسیم دقیق احکام مسافر با توجه به پرسش‌های مدافعین حرم درباره نماز و روزه است.
فراخوان مقاله دوفصلنامه علمی-ترویجی مطالعات معنوی

فراخوان مقاله دوفصلنامه علمی-ترویجی مطالعات معنوی

برخی موضوعات پیشنهادی که می‌تواند مسئلۀ یک مقاله برای دوفصلنامۀ‌ مطالعات معنوی قلمداد شود، به شرح زیر است. روش تألیف مقالات در اکثر موارد به‌گونۀ قوم‌نگارانه (مردم‌نگاری بر پایۀ مشاهده و مصاحبه برای شناخت الگوی فعالیت‌های معنوی‌ ـ عرفانی یک نحله) و تجربه‌نگارانه (در اینجا به‌معنای ثبت و تحلیل یک تجربۀ اجتماعی در حوزۀ عرفان و معنویت) است:
Powered by TayaCMS