برنامه های گروه تربیتی اجتماعی

برنامه های گروه تربیتی اجتماعی

بسمه تعالی

افتخار می­کنیم که در عرصه پژوهش فعالیت می کنیم که عرصه بافضیلتی است حضرت امیر می­فرمایند: «لا سنة افضل من التحقیق» و هیچ تلاش و کوششی بدون تحقیق به نتیجه نمی­رسد که «لا ینفع اجتهاد بغیر تحقیق» به دلیل عدم فرصت به اختصار به پنج نکته اشاره می­کنم.

1.      جهانی بیاندیشیم، محلی عمل کنیم؛ درست است که ما باید اهداف کلی و جهانی داشته باشیم اما باید در مرحله عمل از موارد جزئی شروع کنیم. یعنی از موضوعات ریز، کاربردی شروع نموده و سپس توسعه بدهیم.

2.      سیاستگذاری و طراحی بسیار خوب است. اما سیاستگذاری باید حین عمل و همگام با عمل باشد. ما نباید کارها را تعطیل نموده و به فکر سیاستگذاری باشیم. گاهی طراحی­ها و سیاست­ها خودشان تله­ای هستند که دست و پای ما را می­بندند. سیاستگذاری همراه با کاربرد، موفق­تر، کاراتر و مستدام­تر خواهند بود.

3.      به جای شعار باید تولید داشته باشیم. ما سالهاست که شعار اسلامی سازی علوم را داریم. اما در حوزه­های مختلف علمی هنوز منابع و کتب اسلامی تولید نکرده­ایم. قبل از شعار ما باید کتاب اسلامی تولید کنیم. اگر در رشته­های مختلف علمی کتاب اسلامی داشته باشیم. دانشجویان به اقتضای فطرت آنها را بر کتب غربی ترجیح خواهند داد. ما قبل از آنکه در انبانمان چیزی باشد آن را عرضه می­کنیم.

4.      نکته آخر اینکه ما رویکردمان محصول محوری است. باید از موضوعات ریز شروع نموده و در راستای آن اهداف بلند گام­های کوتاه برداریم. عمر مدیریت­ها در ایران بسیار کوتاه است اگر کسی سه و چهار سال در یک پست ثابت بماند شانسی است. پس از مدیریت، آنچه به یادگار می­ماند محصولات عینی است. بنابراین ما باید تلاش کنیم کتاب تولید کنیم. این تولیدات بالاخره، مخاطب خود را پیدا می­کنند. امیدوارم، در این جایگاههای بسیار موقت بتوانیم توشه­ای برای جایگاه ابدی اخذ نماییم.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

سابقه گلشن ابرار برمیگردد به مجموعه 110 جلدی دیدار با ابرار که در دهه هفتاد بنیانگذاری شد سپس در دو جلد اول و دوم گلشن ابرار تجمیع و چاپ گردید.

پر بازدیدترین ها

نرم افزار اندروید بانوی بهشتی

نرم افزار اندروید بانوی بهشتی

این نرم افزار شامل اطلاعاتی درباره زندگی نامه حضرت زهرا (سلام الله علیها) می باشد همچنین در این نرم افزار وقایع تاریخی دوران آن حضرت در موضوعات مختلف ارایه گردیده است.
نرم افزار اندروید روضه

نرم افزار اندروید روضه

این نرم افزار شامل مجموعه ای از روضه ها از اساتید مشهور کشور می باشد و به صورت رایگان در خدمت مؤمنین خصوصاً واعظین و مداحان و هموطنان عزیز قرار گرفته است.
نرم افزار اندروید ذکرها و لحظه ها

نرم افزار اندروید ذکرها و لحظه ها

این نرم افزار بر گرفته از کتابی با همین عنوان تالیف ملا محسن فیض کاشانی است. که اذکار وارده در لحظات مختلف اشاره می کند. این نرم افزار شامل هشت باب می باشد.
نرم افزار اندروید مجالس روضه شوشتری

نرم افزار اندروید مجالس روضه شوشتری

این نرم افزار شامل 14 مجلس از سخنرانی های علامه شوشتری در ماه محرم و رمضان می باشد.
نرم افزار اندروید حضرت ابوطالب علیه السلام

نرم افزار اندروید حضرت ابوطالب علیه السلام

این نرم افزار شامل اطلاعاتی درباره زندگی نامه حضرت ابوطالب علیه السلام عموی رسول گرامی اسلام (ص) می باشد همچنین در این نرم افزار وقایع تاریخی دوران آن حضرت در موضوعات مختلف ارایه گردیده است.
فراخوان ثبت نام کارگاه آموزشی فیلم نوشت
Powered by TayaCMS