قطعه عکس از علمای مکتب تشیع بر روی سایت فرهیختگان تمدن شیعه قرار گرفت

قطعه عکس از علمای مکتب تشیع بر روی سایت فرهیختگان تمدن شیعه قرار گرفت

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) – مدیر سایت فرهیختگان تمدن شیعه گفت: با اضافه شدن بخش رسانه در سایت، 500 قطعه فیلم ، 800 فایل صوتی و 7000 قطعه عکس مربوط به علما بر روی سایت قرار داده شده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام): داود مهرابی رزوه آغاز فعالیت این سایت را سال 1387 هجری دانست و گفت: این سایت جهت تحقیق علاقمندان در مورد زندگی و عوالم شخصی علما تأسیس و اطلاعات ارزشمندی در آن بارگزاری شده است.

این مدیر پژوهشی در مورد هدف از تأسیس این سایت گفت: هدف از راه اندازی سایت فرهیختگان تمدن شیعه، آشنایی مردم با زندگی علما و بزرگان مکتب تشیع است که با بذل جان و مال خود مذهب تشیع را زنده نگاه داشته و بر عزت آن افزوده اند.

وی به بخش های گنجانده شده در سایت اشاره کرد و گفت: بخش های مختلفی در این سایت وجود دارد که مهمترین آنها بخش رسانه است؛ در این بخش نمایش حدود 500 قطعه فیلم،800 فایل صوتی و 7000 قطعه عکس از علما وجود دارد.

مهرابی ادامه داد: در بخش زندگینامه، اطلاعات فردی هر عالم، بصورت تفکیک شده اشاره شده است. و در بخش حکایات، که بسیار جالب و عبرت آموز است، حکایاتی از زندگی علما بصورت موضوعی دسته بندی شده است.

این مدیر پژوهشی در مورد بخش نصایح سایت گفت: این بخش در بردارنده سخنان و پندهای راهگشای علما برای خوانندگان است و در بخش تألیفات، دسته بندی موضوعی و الفبایی آثار علما قرار گرفته است.

مدیر گروه سایت فرهیختگان در مورد دوبخش دیگر سایت گفت: در قسمت فعالیت ها، به فعالیتهای مختلف سیاسی، اجتماعی و...علما  اشاره شده است. و در بخش علوم، به تبحر علما در علوم مختلف و تألیفات آنها اشاره شده است.

وی در ادامه به بخش مکانهای جغرافیایی در سایت فرهیختگان اشاره کرد و گفت: در این بخش به اطلاعات مختلف درباره محل تولد، وفات، تدریس و محل دفن علما اشاره شده و این بخش دارای قابلیت جستجو در مکانهای مختلف است.

مهرابی در مورد قسمت تاریخ سایت گفت: در این بخش نام علما با توجه به زمان زندگی آنها دسته بندی شده و در یک بازه زمانی مشخص قابل جستجو است. اما بخش دیگر سایت از منظر بزرگان است که در آن، نظرات دیگر علما درباره علمای دیگر ثبت شده است.

مدیر گروه سایت فرهیختگان در پایان با اشاره به بخش عالمان شهید گفت: زندگینامه عالمان شهید در این قسمت گنجانده شده است.

شایان ذکر است سایت فرهیختگان تمدن شیعه با آدرس NBO.IR قابل دسترس است و علاقمندان می توانند برای تحقیق در مورد زندگینامه علمای مکتب تشیع به این سایت مراجعه کنند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.

پر بازدیدترین ها

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

مشروح گزارش عملکرد گروه گلشن ابرار - مهر 1396

سابقه گلشن ابرار برمیگردد به مجموعه 110 جلدی دیدار با ابرار که در دهه هفتاد بنیانگذاری شد سپس در دو جلد اول و دوم گلشن ابرار تجمیع و چاپ گردید.
بررسی 52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع

بررسی 52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع

52 شخصیت علمی و تصویب 38 شخصیت جهان تشیع در پنجاه و پنجمین نشست شورای علمی گلشن ابرار بررسی شد.
Powered by TayaCMS