در آستانه اربعین حسینی پژوهشکده باقرالعلوم (ع) کتاب تبلیغ تربیت گرا را منتشر کرد

در آستانه اربعین حسینی پژوهشکده باقرالعلوم (ع) کتاب تبلیغ تربیت گرا را منتشر کرد

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(علیه السلام) – حجت الاسلام علی اصغر رادحسینی گفت: کتاب تبلیغ تربیت گرا در آستانه اربعین حسینی و با توجه به نزدیکی ایام تبلیغی دهه آخر صفر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(علیه السلام): وی با اعلام این خبر خاطر نشان کرد:در این مجموعه ارزشمند سعی شده است موضوعاتی مطرح شود که در تمام فرآیند تبلیغ تأثیر گذار باشند. از این رو در ابتدا به اصلی ترین محور کتاب، یعنی «تبلیغ» پرداخته می شود. «توجه به تبلیغ» وضعیت و اهمیّت تبلیغ را در آیات و روایات منعکس مي کند. بخش بعد «آسیب های تبلیغ متداول» است که کاستی های تبلیغ حال حاضر را بیان مي کند.

وی تاکید کرد: بعد از مشخص شدن مرزها و حدود ممنوع و آسیب زای تبلیغ متداول، با سرفصل «تبلیغ تربیت گرا» تصویری کلی از عناصر و ویژگی های تبلیغ تربیت گرا ارائه می دهد که به دنبال ترسیم تبلیغ مطلوب است.

حجت الاسلام راد حسینی سپس به دو بخش اساسی تبلیغ اشاره کرد و افزود: در این کتاب به دو بخش اساسی تبلیغ یعنی تبلیغ لسانی و غیرلسانی در قالب «دو بخش اصلی تبلیغ تربیت گرا» پرداخته می شود. بعد از آن با «انواع تبلیغ تربیت گرا» انواع تبلیغ ها ترسیم و در ادامه با عنوان «رویکردهای تبلیغ تربیت گرا» به تشریح بسترهای تبلیغ اشاره مي شود.

این مبلغ حوزوی خاطر نشان کرد: با توجه به مراکز و محدوده های تأثیرپذیر انسانی و تشخّص های مورد هدفِ تبلیغ تربیت گرا «حیطه های تأثیر گذاری» نگاشته شده است. این کتاب بعد از آن، توضیح مقاصد را با عنوان «اهداف تبلیغ تربیت گرا» به عهده می گیرد. در نهایت با طرح معیارهای کمّی برای ارزیابی مجموعه ی تبلیغ به تشریح میزان های ارزشیابی تبلیغ برتر با عنوان «شاخصه های سنجش روش تبلیغ موفق» به پایان می رساند.

حجت الاسلام رادحسینی افزود:مخاطبین این کتاب، دست اندرکاران امر تبلیغ، اعم از مبلّغین، مربّیان، مدیران مراکز تبلیغی، کارگردانان، تهیه کنندگان، مدرّسان و محقّقان حوزه ی تبلیغ هستند.

مدیر گروه تبلیغ پژوهی پژوهشکده خاطرنشان کرد: نظر به استفاده ی پراکنده از قرآن و سنّت در مؤلّفه های تبلیغ متداول، ترسیم نظام مند تبلیغ بر اساس آیات و روایات، نیازی است که به صورت فراگیر در محقّقین و مبلّغین رو به افزایش است. اما شیوه ی استاندارد و شفافی برای طراحی تبلیغ با تکیه بر آیات و روایات نگاشته نشده است. در این نوشته با استفاده و استناد به ثقلین سعی بر نظام سازی تبلیغ و عناصر آن شده است. لذا استفاده ي حداکثری از مفاهیم و معالم، با رعایت ضوابط و مقرارت مندرج در آیات و روایات همت نگارندگان است.

وی تاکید کرد:این کتاب به محض تولید و چاپ با استقبال گرم موسسات و آموزشکده های تبلیغی مواجه شده است و هم اکنون در سه موسسه جامعه المصطفی العالمیه، بیان، روایت سیره شهداء در مقاطع سطح چهار و پنج، کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می شود.

حجت الاسلام رادحسینی در پایان افزود: موسساتی که لازم می دانند این اثر را در لیست کتابهای آموزشی خود قرار دهند می توانند با گروه تبلیغ پژوهی پژوهشکده باقرالعلوم –علیه السلام- تماس حاصل فرمایند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.
همزمان با روز جهانی موسیقی: کتاب "بررسی تطبیقی ماهیت عنا و مبانی فقهی آن از دیدگاه فقه امامیه و اهل سنت" منتشر شد

همزمان با روز جهانی موسیقی: کتاب "بررسی تطبیقی ماهیت عنا و مبانی فقهی آن از دیدگاه فقه امامیه و اهل سنت" منتشر شد

کتاب "بررسی تطبیقی ماهیت عنا و مبانی فقهی آن از دیدگاه فقه امامیه و اهل سنت" منتشر شد.

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله
Powered by TayaCMS