باتلاش پژوهشکده باقرالعلوم (ع)

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(علیه السلام) – عبدالرضا عسگری گفت: نگارش موسوعه اصحاب اهل بیت علیهم السلام در سال جاری آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(علیه السلام): مدیر گروه دانشنامه صحابه پژوهشکده باقرالعلوم(ع) با اشاره به وظیفه اصلی این گروه در سال جاری اذعان کرد: تحقیق در شرح حال اصحاب اهل بیت علیهم السلام به یاری خداوند متعال در سال 1393 آغاز شده است و تاکنون کارهای مقدماتی مثل تحقیق و استخراج اسامی و جلسات کارشناسی با آیت الله یوسفی غروی انجام شده و تقریبا لیست حرف الف آماده و به زودی انشاءالله سفارش مقالات آغاز خواهد شد.

عسگری ادامه داد: این کتاب ارزشمند در 10 مجلد آماده خواهد شد و اصحاب و یاران ائمه به استثنای امام علی و امام حسین (علیهم السلام) مورد بررسی و کنکاش قرار گرفته و به سبک و سیاق دائره المعارف صحابه پیامبر نوشته خواهد شد. قطعا در این کار ارزشمند از محققین سطح 3 و 4 (کارشناسی ارشد و دکتری) بهره گرفته خواهد شد.

وی افزود: در پی برگزاری مراسم رونمایی از کتاب دایره المعارف صحابه پیامبر(ص) که در عصر روز چهارشنبه 28 فروردین ماه سال 1392 در تهران برگزار شد؛اقبال بسیار زیادی به این مجموعه صورت گرفت تا آنجاکه چاپ اول این مجموعه به اتمام رسیده  و بزودی چاپ دوم این کتاب ارزشمند توسط انتشارات چاپ و نشر بین الملل ارائه خواهد شد.

عسکری خاطر نشان کرد: با توجه به رشد روز افزون نرم افزارهای اندرویدی دو مقاله حضرت زهرا و ابوطالب (علیهم السلام) بزودی آماده و به علاقمندان ارائه می شود.

این مدیر پژوهشی با اشاره به برگزاری نشست های علمی این گروه گفت: در سال گذشته، نشست علمی نقش سلفی ها در سقوط بغداد و نقش خواجه نصیر الدین طوسی در گسترش اسلام با حضور استاد نجم الدین طبسی  و نشست علمی موسس شیعه پیامبراعظم(ص) یا امام صادق(ع) با حضور استاد دکتر حسین رجبی برگزار شد. همچنین نشست واکاوی علمی شبهات شبکه های ماهواره ای و سایت ها مربوط به حضرت ابوطالب پدر امیرالمؤمنین امام علی (ع) با حضور استاد نجم الدین طبسی در خرداد ماه سال 1393 برگزار شد.

عسکری در ادامه افزود: مجموعه نشست های تخصصی این گروه در قالب یک دی وی دی با عنوان "حقیقت" آماده شده که شامل فیلم، عکس و متن نشست های علمی این گروه است که علاقمندان می توانند آن را از دفتر پژوهشکده تهیه نمایند.