بزودی "فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي" در 4 جلد منتشر می گردد!

بزودی "فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي" در 4 جلد منتشر می گردد!

توسط پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع):

بزودی "فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي" در 4 جلد منتشر می گردد.


به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع):

مدیر سایت پژوهه در گزارشی اعلام کرد: فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي با حدود 300 مدخل به بررسی رویدادهای مهم و رجال تأثیر گذار پهلوی اول و دوم در تاریخ ایران زمین پرداخته است، با طی حدود 2 سال کار مستمر اساتید و محققین توانای تاریخ ایران، در مرحلۀ ويرايش ادبي است و به زودي آماده چاپ مي شود. این مجموعه که جزء واحد تاریخ فرهنگ نامه جامع علوم انسانی و اسلامی گروه پژوهه است، بزودی در 4 جلد در اختیار علاقمندان مطالعات تاریخی قرار می گیرد.

حسن رضایی در ادامه افزود: فاز اول پروژۀ مسيحيت شناسي، در قالب معرفي تفصيلي تاريخ ادوار مسيحيت مشتمل بر 50 مدخل به بررسي تاريخي مسيحيت از قبل از ميلاد مسيح تا قرن اخير پرداخته است، و درمرحلۀ ويرايش نهايي بوده و پس از آن بزودی در دسترس علاقمندان به مباحث ادیان قرار می گیرد.  شايان ذکر است که بخش مسیحیت شناسی فرهنگ نامه جامع علوم اسلامی و انسانی، به بررسی ادیان مسیح، یهود، زرتشت و ادیان جدید و ادیان شرقی می پردازد که این کتاب اولین سری از مجموعه کتابهای ادیان شناسی این کلان پروژه است.

مدیر گروه سایت پژوهه اشاره کرد: به دنبال ارائه سوالات ارسالی از سوی دبیرخانه گفتمان های دینی سازمان تبلیغات که در برگیرنده سوالات دانش آموزی در زمینه مباحث مختلف علوم انسانی است، واحد پاسخ به سوالات و شبهات دینی گروه پژوهه، پس از مشورت و جلسات چندي با اساتيد مبرز حوزه و دانشگاه، با بررسي و دسته بندي سؤالات ارسالي از سوي دبيرخانه گفتمان هاي ديني سازمان تبليغات اسلامي با جذب محققين توانمند در حوزه هاي مختلف اخلاق، احکام، اعتقادات، فرق و مذاهب، تحصيل، مشاوره، به سؤالات مهم و فراگيرتر در اين مجموعه پرداخت که ماحصل آن آماده سازي حدود 18 جلد کتاب است که به زودي در اختيار علاقمند و دانش آموزان قرار مي گيرد.

وی گفت: در پروژۀ گفتمان هاي الحادي ، گروه به بررسي شبهات مندرج در سايتهاي الحادي اعتقادي پرداخته و پس از دسته بندي و محور يابي شبهات، با جذب محققين توانمند به پاسخ آنها مي پردازد. در اين ميان در سال 89، واحد پاسخ به سؤالات و شبهات ديني گروه با حدود 230 هزار کلمه در قالب 70 مقاله به پاسخ گويي به اين شبهات پرداخته است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

اتمام نگارش مقالات پروژه سیره پیامبر اعظم( ص)

کار نگارش و تدوین مقالات سیره پیامبر اعظم (ص) از مجموعه کلان پروژه فرهنگ نامه جامع علوم اسلامی و انسانی با عنوان «فرهنگ سیره نبی اعظم » پایان یافت.
نگارش مقالات پروژه دولت امویان شام و اندلس

نگارش مقالات پروژه دولت امویان شام و اندلس

کار نگارش و تدوین مقالات پروژه دولت امویان شام و اندلس از مجموعه کلان پروژه فرهنگ نامه جامع علوم اسلامی و انسانی با عنوان «فرهنگ نامه دولت امویان شام و اندلس» در مراحل نگارش بوده و به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
اجرای مراحل نهایی نگارش مقالات پروژه زندگانی امام حسین(ع) در پژوهشکده باقرالعلوم(ع)

اجرای مراحل نهایی نگارش مقالات پروژه زندگانی امام حسین(ع) در پژوهشکده باقرالعلوم(ع)

کار نگارش و تدوین مقالات پروژه زندگانی امام حسین(ع) از مجموعه کلان پروژه فرهنگ نامه جامع علوم اسلامی و انسانی با عنوان «فرهنگ نامه زندگانی امام حسین(ع)» در مراحل نهایی نگارش بوده و به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
No image

اتمام نگارش اولین جلد از مجموعه پاسخ به سوالات و شبهات دینی در پژوهشکده باقرالعلوم (ع)

حسن رضایی مدیر گروه سایت پژوهه در گزارشی اعلام کرد: کار نگارش و تدوین اولین جلد از مجموعه پاسخ به سوالات و شبهات دینی با عنوان «ناسازگاری در قرآن؛ توهم یا واقعیت» پایان یافت.
Powered by TayaCMS