بزودی "فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي" در 4 جلد منتشر می گردد!

بزودی "فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي" در 4 جلد منتشر می گردد!

توسط پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع):

بزودی "فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي" در 4 جلد منتشر می گردد.


به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع):

مدیر سایت پژوهه در گزارشی اعلام کرد: فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي با حدود 300 مدخل به بررسی رویدادهای مهم و رجال تأثیر گذار پهلوی اول و دوم در تاریخ ایران زمین پرداخته است، با طی حدود 2 سال کار مستمر اساتید و محققین توانای تاریخ ایران، در مرحلۀ ويرايش ادبي است و به زودي آماده چاپ مي شود. این مجموعه که جزء واحد تاریخ فرهنگ نامه جامع علوم انسانی و اسلامی گروه پژوهه است، بزودی در 4 جلد در اختیار علاقمندان مطالعات تاریخی قرار می گیرد.

حسن رضایی در ادامه افزود: فاز اول پروژۀ مسيحيت شناسي، در قالب معرفي تفصيلي تاريخ ادوار مسيحيت مشتمل بر 50 مدخل به بررسي تاريخي مسيحيت از قبل از ميلاد مسيح تا قرن اخير پرداخته است، و درمرحلۀ ويرايش نهايي بوده و پس از آن بزودی در دسترس علاقمندان به مباحث ادیان قرار می گیرد.  شايان ذکر است که بخش مسیحیت شناسی فرهنگ نامه جامع علوم اسلامی و انسانی، به بررسی ادیان مسیح، یهود، زرتشت و ادیان جدید و ادیان شرقی می پردازد که این کتاب اولین سری از مجموعه کتابهای ادیان شناسی این کلان پروژه است.

مدیر گروه سایت پژوهه اشاره کرد: به دنبال ارائه سوالات ارسالی از سوی دبیرخانه گفتمان های دینی سازمان تبلیغات که در برگیرنده سوالات دانش آموزی در زمینه مباحث مختلف علوم انسانی است، واحد پاسخ به سوالات و شبهات دینی گروه پژوهه، پس از مشورت و جلسات چندي با اساتيد مبرز حوزه و دانشگاه، با بررسي و دسته بندي سؤالات ارسالي از سوي دبيرخانه گفتمان هاي ديني سازمان تبليغات اسلامي با جذب محققين توانمند در حوزه هاي مختلف اخلاق، احکام، اعتقادات، فرق و مذاهب، تحصيل، مشاوره، به سؤالات مهم و فراگيرتر در اين مجموعه پرداخت که ماحصل آن آماده سازي حدود 18 جلد کتاب است که به زودي در اختيار علاقمند و دانش آموزان قرار مي گيرد.

وی گفت: در پروژۀ گفتمان هاي الحادي ، گروه به بررسي شبهات مندرج در سايتهاي الحادي اعتقادي پرداخته و پس از دسته بندي و محور يابي شبهات، با جذب محققين توانمند به پاسخ آنها مي پردازد. در اين ميان در سال 89، واحد پاسخ به سؤالات و شبهات ديني گروه با حدود 230 هزار کلمه در قالب 70 مقاله به پاسخ گويي به اين شبهات پرداخته است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.
همزمان با روز جهانی موسیقی: کتاب "بررسی تطبیقی ماهیت عنا و مبانی فقهی آن از دیدگاه فقه امامیه و اهل سنت" منتشر شد

همزمان با روز جهانی موسیقی: کتاب "بررسی تطبیقی ماهیت عنا و مبانی فقهی آن از دیدگاه فقه امامیه و اهل سنت" منتشر شد

کتاب "بررسی تطبیقی ماهیت عنا و مبانی فقهی آن از دیدگاه فقه امامیه و اهل سنت" منتشر شد.

پر بازدیدترین ها

No image

اتمام نگارش مقالات پروژه سیره پیامبر اعظم( ص)

کار نگارش و تدوین مقالات سیره پیامبر اعظم (ص) از مجموعه کلان پروژه فرهنگ نامه جامع علوم اسلامی و انسانی با عنوان «فرهنگ سیره نبی اعظم » پایان یافت.
No image

وظایف سایت پژوهه

No image

معرفی گروه پژوهه

No image

اهداف گروه پژوه

Powered by TayaCMS