بزودی "فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي" در 4 جلد منتشر می گردد!

بزودی "فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي" در 4 جلد منتشر می گردد!

توسط پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع):

بزودی "فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي" در 4 جلد منتشر می گردد.


به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (ع):

مدیر سایت پژوهه در گزارشی اعلام کرد: فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي با حدود 300 مدخل به بررسی رویدادهای مهم و رجال تأثیر گذار پهلوی اول و دوم در تاریخ ایران زمین پرداخته است، با طی حدود 2 سال کار مستمر اساتید و محققین توانای تاریخ ایران، در مرحلۀ ويرايش ادبي است و به زودي آماده چاپ مي شود. این مجموعه که جزء واحد تاریخ فرهنگ نامه جامع علوم انسانی و اسلامی گروه پژوهه است، بزودی در 4 جلد در اختیار علاقمندان مطالعات تاریخی قرار می گیرد.

حسن رضایی در ادامه افزود: فاز اول پروژۀ مسيحيت شناسي، در قالب معرفي تفصيلي تاريخ ادوار مسيحيت مشتمل بر 50 مدخل به بررسي تاريخي مسيحيت از قبل از ميلاد مسيح تا قرن اخير پرداخته است، و درمرحلۀ ويرايش نهايي بوده و پس از آن بزودی در دسترس علاقمندان به مباحث ادیان قرار می گیرد.  شايان ذکر است که بخش مسیحیت شناسی فرهنگ نامه جامع علوم اسلامی و انسانی، به بررسی ادیان مسیح، یهود، زرتشت و ادیان جدید و ادیان شرقی می پردازد که این کتاب اولین سری از مجموعه کتابهای ادیان شناسی این کلان پروژه است.

مدیر گروه سایت پژوهه اشاره کرد: به دنبال ارائه سوالات ارسالی از سوی دبیرخانه گفتمان های دینی سازمان تبلیغات که در برگیرنده سوالات دانش آموزی در زمینه مباحث مختلف علوم انسانی است، واحد پاسخ به سوالات و شبهات دینی گروه پژوهه، پس از مشورت و جلسات چندي با اساتيد مبرز حوزه و دانشگاه، با بررسي و دسته بندي سؤالات ارسالي از سوي دبيرخانه گفتمان هاي ديني سازمان تبليغات اسلامي با جذب محققين توانمند در حوزه هاي مختلف اخلاق، احکام، اعتقادات، فرق و مذاهب، تحصيل، مشاوره، به سؤالات مهم و فراگيرتر در اين مجموعه پرداخت که ماحصل آن آماده سازي حدود 18 جلد کتاب است که به زودي در اختيار علاقمند و دانش آموزان قرار مي گيرد.

وی گفت: در پروژۀ گفتمان هاي الحادي ، گروه به بررسي شبهات مندرج در سايتهاي الحادي اعتقادي پرداخته و پس از دسته بندي و محور يابي شبهات، با جذب محققين توانمند به پاسخ آنها مي پردازد. در اين ميان در سال 89، واحد پاسخ به سؤالات و شبهات ديني گروه با حدود 230 هزار کلمه در قالب 70 مقاله به پاسخ گويي به اين شبهات پرداخته است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله
عید سعید فطر مبارک باد

عید سعید فطر مبارک باد

پر بازدیدترین ها

No image

اتمام نگارش مقالات پروژه سیره پیامبر اعظم( ص)

کار نگارش و تدوین مقالات سیره پیامبر اعظم (ص) از مجموعه کلان پروژه فرهنگ نامه جامع علوم اسلامی و انسانی با عنوان «فرهنگ سیره نبی اعظم » پایان یافت.
نگارش مقالات پروژه دولت امویان شام و اندلس

نگارش مقالات پروژه دولت امویان شام و اندلس

کار نگارش و تدوین مقالات پروژه دولت امویان شام و اندلس از مجموعه کلان پروژه فرهنگ نامه جامع علوم اسلامی و انسانی با عنوان «فرهنگ نامه دولت امویان شام و اندلس» در مراحل نگارش بوده و به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
No image

اهداف گروه پژوه

بزودی "فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي" در 4 جلد منتشر می گردد!

بزودی "فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي" در 4 جلد منتشر می گردد!

حسن رضایی مدیر سایت پژوهۀ پژوهشکده باقرالعلوم(ع) از به ثمر رسیدن چهار پروژه با عناوین: فرهنگ رجال و رويدادهاي پهلوي، معرفي تفصيلي تاريخ ادوار مسيحيت، واحد پاسخ به سوالات و شبهات دینی گروه پژوهه و پروژۀ گفتمان هاي الحادي، خبر داد.
Powered by TayaCMS