برنامه تلوزیونی پندار، نقش شبکه های ماهواره ای را بر ملا می کند

برنامه تلوزیونی پندار، نقش شبکه های ماهواره ای را بر ملا می کند

پژوهش های رسانه ای پژوهشکده باقرالعلوم (ع) در

برنامه تلوزیونی پندار، نقش شبکه های ماهواره ای را بر ملا می کند

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام)- سید روح الله دعائی گفت: برنامه تلویزیونی «پندار» با استفاده از پژوهش های رسانه ای پژوهشکده باقرالعلوم (ع) نقش شبکه های ماهواره ای همچون من و تو ،BBC، فارس 1 و ... را برملا می کند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام): سید روح الله دعائی مدیر روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (ع)با اعلام اینکه این برنامه تلوزیونی از شبکه 2 سیما پخش می شود، گفت: برنامه «پندار» کاری از گروه معارف شبکه دو سیما به کارگردانی و تهیه کنندگی محمد تاجیک است که با «رصد» شبکه های ماهواره ای فارسی زبان می پردازد.

وی در مورد اهداف این برنامه گفت: «رصد»، قصد دارد هدف شبکه های ماهواره ای فارسی زبان در ساخت برنامه های سرگرم کننده و رسالت اصلی این شبکه ها را موشکافانه بررسی کند.

دعائی با توضیحاتی در مورد تلاشهای صورت گرفته در پژوهشکده برای پشتیبانی علمی این برنامه افزود: پژوهش های جامعی که در خصوص آسیب شناسی این شبکه ها توسط پژوهشکده باقرالعلوم (ع) انجام شده نشان می دهد: شبکه «من و تو» در صدر شبکه های فارسی زبان ماهواره ای است و پس از آن BBC فارسی و فارسی 1 و شبکه های نمایشی مثل MBC و موارد دیگر قرار دارند.

این کارشناس ارشد حوزه ارتباطات ادامه داد: «رصد» با دعوت از بهترین کارشناس های ارتباطات، جامعه شناسی، روان شناسی و علوم سیاسی اهداف شبکه های فارسی زبان را به بوته نقد می گذارد و قصد دارد رمز و رازها و پشت پرده رسانه هایی مثل من و تو را افشا کند.

وی تصریح کرد: در سری جدید پندار (که در این زمان با عنوان رصد روی آنتن شبکه دو سیما می رود)، کارشناسان مختلفی مثل صادق زیبا کلام، حسن عابدینی، حوریه دهقان، مجید ابهری، دکتر جان بزرگی، شاه بهاری، بیات، احمدی و صدیقه ببران شبکه های ماهواره ای فارسی زبان و گرایش مخاطب به این شبکه ها را مورد بررسی قرار می دهند. در طول این برنامه کارشناس برجسته ای مثل دکتر مجید تفرشی، استاد دانشگاه و ساکن انگلیس از آشنایی کهنه خود با برخی سیاست گذاران شبکه های ماهواره فارسی زبان مثل BBC فارسی سخن گفته و مقاصد این افراد در برنامه سازی برای مخاطبان ایرانی را آشکار می کند.

مدیر روابط عمومی پژوهشکده افزود: در برنامه «رصد» با نگاهی جامع و همه جانبه با سوال از طیف های مختلف مردمی، از خانه دار تا پزشک رفته اند سوال اصلی اینست که : آیا رسانه ملی با وجود حساسیت بسیار در تولید برنامه های جذاب و پر محتوا از نظر جذب مخاطب از رسانه های فارسی زبان ماهواره ای عقب مانده است؟ همچنین 48 ساعت گزارش میدانی از کتابخانه، پارک و دیگر پایگاه های اجتماعی ضبط شده که در آن ها از مردم درباره تماشای شبکه های ماهواره ای پرسیده شده است.

وی در پایان یادآور شد: امیرحسن ندایی، دکترای سینما و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس اجرای «رصد» را بر عهده دارد. تدوین این برنامه نیز توسط رسول رسولیان و صداگذاری و تصویربرداری آن نیز توسط بهرام حاجیان، حسن زرفام، فضل الله قاضوی، محمود صالحی، محمد ناظری و دیگر همکارانشان صورت گرفته است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.
به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: وبینار روایت یاری، بازاندیشی بر یاری‌گری‌ عمومی

گروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(علیه‌السلام) در نظر دارد طی برنامه پژوهشی «روایت یاری»، ابعاد و سازوکارهای یاریگری عمومی در برابر بیماری کرونا را موضوع یک مطالعه و بازاندیشی جمعی قرار بدهد.
همزمان با روز جهانی موسیقی: کتاب "بررسی تطبیقی ماهیت عنا و مبانی فقهی آن از دیدگاه فقه امامیه و اهل سنت" منتشر شد

همزمان با روز جهانی موسیقی: کتاب "بررسی تطبیقی ماهیت عنا و مبانی فقهی آن از دیدگاه فقه امامیه و اهل سنت" منتشر شد

کتاب "بررسی تطبیقی ماهیت عنا و مبانی فقهی آن از دیدگاه فقه امامیه و اهل سنت" منتشر شد.

پر بازدیدترین ها

No image

اهداف گروه نقد رسانه

نقد و بررسی فیلم شکارچی شنبه در پژوهشکده باقرالعلوم (ع)

نقد و بررسی فیلم شکارچی شنبه در پژوهشکده باقرالعلوم (ع)

سید روح الله دعائی اعلام کرد: فیلم سینمائی "شکارچی شنبه" فردا در دفتر تهران پژوهشکده باقرالعلوم (ع) ساعت 14 تا 17 نقد و بررسی می شود.
Powered by TayaCMS