یازدهمین جلسه مشترک مدیران گروههای دانشنامه پیامبراعظم(ص)

یازدهمین جلسه مشترک مدیران گروههای دانشنامه پیامبراعظم(ص)

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع): یازدهمین جلسه مشترک مدیران گروههای دانشنامه در سال جاری،با هدف بررسی روند پیشرفت کار گروههای علمی، مشکلات و راهکارها و ارتقای محتوای علمی مقالات با حضور علی اکبر نیکزاد مدیر دانشنامه و شرکت مدیران گروهها: آقایان: جباران ـ بهشتی ـ آقانوری ـ اسدی و دبیران اجرائی گروهها رأس ساعت 18 روز دوشنبه 9/8/1390 در دفتر دانشنامه برگزار شد.

در این جلسه نیز بخش دیگری از مدخلهای مشترک گروههای علمی دانشنامه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. پس از طرح نقطه نظرات و بررسی پیشنهادات اعضاء جلسه درباره هر یک از مدخلها، این تصمیمات اتخاذ شد:

1. مدخلهای عقل ـ فطرت ـ فتنه ـ قبر ـ طهارت ـ عید و لعن، که گرایش علمی موجود در آنها معارفی است به گروه «کلام و معارف» واگذار شد.

  1. نگارش مدخل عرفات به «گروه فقه و حقوق» واگذار شد.

3. مقرر شد مدخلهای لات ـ فارس ـ غدیرخم ـ عشره مبشره ـ طی ـ طیبه را گروه «تاریخ و اعلام» نگارش کند.

  1. نگارش مدخل گناه به «اخلاق و سیره» واگذار شد.

5. در مورد مدخلهای مشترک بین گروههای «اخلاق و سیره» و «فقه و حقوق» مقرر شد مدخل کودک را هر یک بصورت جداگانه بنویسند، ولی مدخل غروب را «اخلاق و سیره» اقدام به نگارش، و گروه «فقه و حقوق» به مدخل اوقات نماز ارجاع نماید.

6. مقرر شد نگارش مدخل عدالت، که مشترک بین دو گروه «اخلاق و سیره» و «کلام و معارف» است، بصورت مستقل و صرفاً ناظر به گرایش علمی هریک صورت پذیرد.

در پایان جلسه با رسیدگی به وضعیت 18 مدخل مشترک خاتمه یافت و مقرر شد  بقیه مدخلها در جلسات آتی مدیران بررسی و وضعیت آنها تعیین شود.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
دلایل وقوع حادثه کربلا

دلایل وقوع حادثه کربلا

اموی ها و دیگرانی که بعد از پیغمبر بر سر کار آمدند چهار کار عمده انجام دادند. آن چهار کار عبارتند از: 1- ولایت ستیزی، 2- دین ستیزی، 3- عدالت ستیزی، 4- تقدس زدایی. در هر جامعه ای با هر شرایطی و در هر زمانی این چهار آفت پیدا شود همان قضایا تکرار می شود.
Powered by TayaCMS