گلشن ابرار ویژه استان مرکزی چاپ و منتشر خواهد شد

گلشن ابرار ویژه استان مرکزی چاپ و منتشر خواهد شد

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم(علیه السلام) – مدیر گروه گلشن ابرار پژوهشکده باقرالعلوم(ع) اعلام کرد:  در ادامه کار استانی مجموعه گلشن ابرار، اولین نشست شورای علمی استان مرکزی با حضور شخصیت های برجسته علمی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم(علیه السلام): حجت الاسلام والمسلمین عبدالصمد جودتی افزود: در این جلسه که حضرات آیات و حجج اسلام آقایان رسولی اراکی، قاضی زاده، انصاری، اباذری، جواهرکلام، نجفی، پیرهادی حضور داشتند، نخست مدیر گروه گلشن ابرار ضمن خیر مقدم به حضار، به ضرورت ارائه الگوی علمی– کاربردی به جوانان این مرز و بوم با ارائه شرح حال علمای اثرگذار استان های مختلف کشور پرداخت تا از این رهگذر فرهنگ عمومی کشور ارتقا یابد.

وی اظهار داشت: در ادامه نشست نیز حاضران به شاخصه های مهم طرح پرداخته و پس از بحث و بررسی اساتید، با توجه به عدم شناخت کافی عموم مردم از علمای استان مرکزی که حجاب معاصر بودن آنها را در گمنامی قرار داده است، مقرر شد در این طرح به معرفی علمائی که از ابتدای قرن 14 هجری قمری تا زمان حاضر می زیسته اند و فاقد شرح حال معتبر هستند، پرداخته شود.

این مدیر پژوهشی خاطر نشان کرد: در ادامه نیز پس از بحث فراوان کارشناسان این طرح، از 50 شخصیت مطرح جلسه بیش از 20 نفر حائز اکثریت آراء شدند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالصمد جودتی تصریح کرد: لازم به ذکر است شرح حال شخصیت های مصوب پس از تالیف توسط پژوهشگران این مرکز و ارزیابی اساتید متخصص فن تراجم نگاری و دفاع در مجمع اهل قلم گروه گلشن ابرار با عنوان گلشن ابرار ویژه استان مرکزی چاپ و منتشر خواهد شد.

وی یاد آور شد: جامعه هدف این اثر عموم مردم فهیم کشور، علی الخصوص اقشاری چون: دانشجویان و اساتید دانشگاه ها، اساتید و فضلای حوزه های علمیه سراسر کشور و فرهنگیان و فرهنگ دوستان کشور عزیزمان هستند.

مدیر گروه گلشن ابرار پژوهشکده در پایان به اسامی چند تن از بزرگان تصویب شده اشاره کرد:

  1. حضرت امام خمینی(ره)
  2. آیت الله العظمی شیخ محمدعلی اراکی
  3. حاج آقا محسن عراقی
  4. شیخ محمد سلطان العلماء
  5. سید ضیاءالدین کرهرودی(آقاضیاءالدین)
  6. شیخ علی عراقی(آقاضیاءالدین)
  7. آخوند ملا محمد حکمی ادریس آبادی

و.....

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
Powered by TayaCMS