گفتگوی کارشناسی مدیر گروه مطالعات زن و خانواده در هفته زن

گفتگوی کارشناسی مدیر گروه مطالعات زن و خانواده در هفته زن به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم علیه السلام: حجت الاسلام والمسلمین سید جعفر حق شناس مدیر گروه مطالعات زن و خانواده پژوهشکده باقرالعلوم (ع) در برنامة زندة تلویزیونی اردیبهشت شبکه 4 حضور یافت و دربارة نقش الگویی حضرت زهرا (س) برای زن امروز به بحث پرداخت.
وی در بخشی از سخنان خود اظهار داشت، دو مسأله در رابطه با الگوسازی از حضرت زهرا (س) بسیار مهم است: اول این که ابعاد وجودی و رفتارهای فردی، اجتماعی و خانوادگی ایشان به گونة ملموس و عینی برای زنان امروز ارائه شود تا شخصیت ایشان به صورت دست نایافتنی مطرح نشود بلکه رفتارهای ایشان سرمشق عملی زنان امروز قرار گیرد.

دوم: زمینه سازی و فرهنگ سازی اجتماعی به منظور ایجاد گرایش عمومی در جامعه به ویژه بانوان در جهت عمل به الگوی ارائه شده است. بدین معنا که گاه بستر عمومی به گونه ای است که هرگاه کسانی بخواهند رفتارهای الگوها و شخصیت های دینی را سرمشق قرار داده و عمل کنند، فرهنگ و جوّ عمومی جامعه نه تنها با آنان همراهی نمی کند که موانعی نیز بر سر راهشان ایجاد می کند. دستگاه های فرهنگ ساز نظام اسلامی به ویژه رسانه ها بایستی فضای عمومی جامعه را به گونه ای تغییر دهند که شوق و رغبت و تمایل به سوی پیروی عملی از الگوهای دینی به ویژه حضرت زهرا (س) در مردم پدید آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسأله حیا، ضرورت ترویج و گسترش فرهنگ حیا در کشور را مورد تأکید قرار داد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله
Powered by TayaCMS