چالش هاي نظري و آسيب هاي عملي داعيه داران فمنيسم

چالش هاي نظري و آسيب هاي عملي داعيه داران فمنيسم
حجت الاسلام سیدجعفر حق شناس، مدیر گروه زن و خانواده پژوهشکده باقرالعلوم(ع) در گفت وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، با اشاره به اين كه اين اثر حاوي 10مقاله از نويسندگان غربي است كه از سوي مترجمان مختلف از زبان انگليسي ترجمه شده ، اظهار كرد: با نگارش مقاله اي در ابتداي اين كتاب و تدوين پانوشت ها و توضيحاتي در شرح مطالب، كوشيدم ديدگاه كاملي در معرفي و نقد فمنيسم ارايه دهم. 


وي يادآور شد: اين اثر از زبان نويسندگان غربي بيان مي كند مباني و اصول فمنيسم كه جنبشي در دنياي غرب بوده و داعيه دار دفاع از حقوق زنان است، در عمل قابل اجرا نيست و علاوه بر حوزه تئوريك و نظريه پردازي، در حوزه عمل نيز چالش ها و معضلات فراواني را براي زنان ايجاد مي كند.

نويسنده كتاب «آسيب شناسي خانواده» با اشاره به اين كه «پوچي فمنيسم» و «10 دروغ فمنيسم» از جمله مقالات اين مجموعه اند، عنوان كرد: نويسندگان اين مقالات يادآور مي شوند كه فمنيسم دستاوردهاي چندان مثبتي براي زنان دنيا در پي نداشته است؛ به گونه اي كه حتي برخي از مقالات اين مجموعه ناظر بر وضعيت نامطلوب و معضلات زنان در غرب اند.

حجت الاسلام حق شناس متذكر شد: نخستين چاپ كتاب «نقد فمنيسم از منظر نويسندگان غربي» براي ارايه در بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران به همت پژوهشكده باقرالعلوم(ع) و از سوي انتشارات امير كبير منتشر خواهد شد. 

بيست و چهارمين نمايشگاه كتاب تهران از 14 تا 24 ارديبهشت ماه در مصلاي امام خميني(ره) برگزار خواهد شد.

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/vdciprazzt1au52.cbct.html

خبرگزاری کتاب ايران (IBNA)

http://www.ibna.ir

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
Powered by TayaCMS