پنجاه و پنجمین جلسه گروه کلام و معارف دانشنامه پیامبر اعظم(ص) در پژوهشکده باقرالعلوم(ع) برگزار شد.

پنجاه و پنجمین جلسه گروه کلام و معارف دانشنامه پیامبر اعظم(ص) در پژوهشکده باقرالعلوم(ع) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع): پنجاه و پنجمین جلسه گروه کلام و معارف دانشنامه پیامبر اعظم(ص) دوشنبه شب با هدف غنای محتوای علمی مقالات با حضور اعضای شورای علمی گروه آقایان: حجج اسلام علی اسدی ـ محمدحسین حقیقی ـ حسن اسکندری و مجتبی گودرزی در دفتر دانشنامه برگزار گردید.

در این جلسه به بحث و بررسی درباره طرح مقالات احبار و ارهاص پرداخته شد که طرح پیشنهادی از طرف مولفین آقایان اسدی و اسکندری پذیرفته شد و مقرر شد که این مقالات با رویکرد پیامبری با حجم تقریبی در مقاله احبار 7000 کلمه و در مقاله ارهاص 3000 الی 5000 کلمه نوشته شود.

اعضاء شورای علمی با طرح نقطه نظرات علمی و بررسی نقاط قوت و ضعف ساختاری و محتوایی طرح مقالات، پیشنهادات اصلاحی خویش را ارائه نمودند.

در نهایت مقرر شد که مدخلی با عنوان رهبان که با مدخل احبار ارتباط دارد به مداخل گروه کلام اضافه شود.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
دلایل وقوع حادثه کربلا

دلایل وقوع حادثه کربلا

اموی ها و دیگرانی که بعد از پیغمبر بر سر کار آمدند چهار کار عمده انجام دادند. آن چهار کار عبارتند از: 1- ولایت ستیزی، 2- دین ستیزی، 3- عدالت ستیزی، 4- تقدس زدایی. در هر جامعه ای با هر شرایطی و در هر زمانی این چهار آفت پیدا شود همان قضایا تکرار می شود.
Powered by TayaCMS